Cer uzlabot pakalpojumus maksas autostāvvietās Liepājā

Maksas autostāvvietās Liepājā pakalpojuma cena nepieaugs, taču turpmāk būs daudzveidīgākas norēķinu iespējas un lielāka izvēle laika amplitūdai, uz kādu automašīnu atstāt, paredz Liepājas domes sēdē apstiprinātie saistošie noteikumi.

Maksa par autostāvvietu izmantošanu netiek palielināta, uzsver SIA “Liepājas autostāvvietas” valdes loceklis un Liepājas domes deputāts Ivars Ķervis. Toties būs vairāki jauninājumi, kas, pēc pakalpojumu sniedzēja domām, uzlabos to kvalitāti.

Norēķināšanās par auto novietošanu maksas stāvvietā, izmantojot īsziņu – tāds ir viens no būtiskākajiem jauninājumiem, ko paredz saistošie noteikumi. I. Ķervis skaidro, ka šī iespēja tiks nodrošināta, atbildot uz daudzu klientu izteikto vēlmi.

Domes sēdē deputāte Elita Kosaka rosināja šo punktu neatbalstīt, kā argumentu minot to, ka līdzīga sistēma SIA “Liepājas tramvajs” izgāzusies, tomēr vairums deputātu bija par jauno kārtību. Aptaujājot autovadītājus Liepājas ielās, “Rekurzeme” noskaidroja, ka liela daļa neiebilst pret norēķiniem, izmantojot mobilo telefonu.

Sēdē E. Kosaka rosināja pārņemt pieredzi no Ventspils, kur autostāvvietas var izmantot bez maksas. I. Ķervis skaidroja, ka ir pētīta pieredze dažādās pašvaldībās, tai skaitā arī Ventspilī. Ventspilnieki atzīstot, ka viņi jau balansē uz “naža asmens”, lai varētu atļauties šādu ekstru. Ja pilsētā augs transporta plūsma un sasniegs tādus apjomus, kā tas ir Liepājā, tad arī Ventspilī vajadzēs ierīkot maksas stāvvietas.

Turklāt citās pašvaldībās, kur ir maksas stāvvietas, piemēram, Klaipēdā, klientiem tās izmaksā daudz dārgāk, bilda liepājnieks. Jaunie noteikumi paredz, ka autovadītājs varēs izvēlēties viņam pieņemamāko termiņu, uz kādu stāvvietā atstāt spēkratu – būs lielākas variēšanas iespējas, kas ļaus taupīt līdzekļus.

Attīstības komitejas sēdē izskatīts jautājums par to, lai dažās vietās Liepājā pie valsts iestādēm novietot automašīnu bez maksas varētu atļaut ne ilgāk par 15 minūtēm. Ideja ir atbalstāma, taču tā vēl jāprecizē, jāveic izpētes darbs, vienojās deputāti. Pagaidām šādu normu saistošie noteikumi neparedz, taču tas varētu būt tuvākās nākotnes jautājums, atzīst I. Ķervis.

UZZIŅAI
* Samaksa par maksas autostāvvietas lietošanu Liepājā:
20 minūtes – Ls 0,20;
30 minūtes – Ls 0,25;
viena stunda – Ls 0,30;
katra nākamā stunda – papildus Ls 0,30.
mēneša abonements – Ls 15,00;
sešu mēnešu abonements – Ls 55,00;
gada abonements - Ls 95,00;
gada abonements vienai noteiktai autostāvvietai – Ls 45,00.
* Autostāvvietas bez maksas var lietot invalīdi, operatīvais transports, kā arī ikviens autovadītājs ne ilgāk par 5 minūtēm.

Plašāk lasiet pirmdien, 1. novembrī, laikrakstā “Kursas Laiks".
 

Pievieno komentāru

Liepājā