FOTO: Liepājā ceļā pavada Jūras spēku kuģi "Tālivaldis" 1

Liepājā ceturtdien, 8. jūlijā, notika Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras mīnu kuģa "Tālivaldis" pavadīšanas ceremonija uz dežūru NATO 1.pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā.

Svinīgajā pavadīšanas ceremonijā piedalījās Mīnu kuģu eskadras komandieris Armands Grebežs un tuvinieki.

"Tālivaldis" dežūru veiks tā komandiera Artūra Knoka vadībā. Dežūras aktīvā fāze Baltijas jūrā un Ziemeļjūrā ilgs līdz oktobrim, informē Jūras spēku sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Veita.

"Grupas dalībnieki spēj veikt mīnu meklēšanas un iznīcināšanas operācijas jebkurā vietā. Uzturot kaujas gatavību, tiek veiktas vēsturisko mīnu meklēšanas operācijas, papildus attīrot jūru no vēsturiski izliktām mīnām. Tādā veidā mēs dodam savu ieguldījumu NATO un arī apkārtējai videi. Mūsu karavīri dalās ar savu pieredzi, kā arī iegūst pieredzi no sabiedrotajiem," norāda Grebežs.

NATO 1.pastāvīgā jūras pretmīnu grupa ir viena no četrām NATO pastāvīgajām Jūras spēku grupām. NATO pastāvīgās Jūras spēku grupas veido NATO Reaģēšanas spēku jūras komponenti, kas darbojas kā tūlītējas reaģēšanas spēki.

NATO 1.pastāvīgā jūras pretmīnu grupa ir viena no divām alianses jūras komponenta daudznacionālām vienībām, kas izveidota mīnu iznīcināšanas operāciju veikšanai, un NATO Reaģēšanas spēku sastāvā spēj veikt pretmīnu darbību jūrā noteiktā gatavības laikā.

Ikdienā 1.pastāvīgās jūras pretmīnu grupas kuģi veic manevrēšanas vingrinājumus, kuģošanas treniņus, kā arī piedalās arī militārajās mācībās un operācijās, iznīcinot mīnas. Grupā šobrīd ir iekļauti trīs kuģi no Latvijas un Vācijas.

Nacionālie bruņotie spēki NATO 1.pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā piedalās kopš 2007.gada.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Liepājā