FOTO: Liepājā izspēlē scenāriju, kad vagoncisternu estakādē notiek benzola noplūde

Otrdien, 12.oktobrī, Liepājā, LSEZ SIA “GI TERMINĀLS”, Ziemeļu ielā 19c, notika vietēja līmeņa praktiskās civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas mācības, portālu "ReKurZeme" informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.

Mācību mērķis bija pārbaudīt un pilnveidot izveidoto kārtību un pasākumus, kas noteikti uzņēmuma civilās aizsardzības plānā, kā arī ārpusobjekta civilās aizsardzības plānā.

Mācību scenārijs paredzēja, ka uzņēmuma teritorijā, vagoncisternu estakādē notiek benzola noplūde. Noplūde tiek pamanīta, tomēr novērst avāriju neizdodas, turklāt notikumā cieš viens no uzņēmuma darbiniekiem. Pēc tam seko benzola aizdegšanās, ugunsgrēks attīstītās un pastāv rūpnieciskas avārijas risks, kā arī uzņēmuma apkārtnē izplatās toksiski un sprādzienbīstami tvaiki. Mācību ietvaros tika sasaukta Liepājas pilsētas un Dienvidkurzemes novada sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisija, kā arī tika iesaistīti VUGD bezpilota gaisa kuģi notikuma izlūkošanai no gaisa un tiešraides nodrošināšanai no notikuma vietas. Avārijas apstākļu imitācijai objektā tika izmantotas dūmu sveces.

Praktiskajās mācībās uzņēmuma teritorijā piedalījās pārstāvji no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Liepājas pašvaldības policijas, Valsts policijas, Valsts vides dienesta, Liepājas pilsētas un Dienvidkurzemes sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas, kā arī LSEZ SIA “GI TERMINĀLS” pārstāvji.

Pievieno komentāru

Liepājā