FOTO: Liepājā pasažieri ievērtē jaunos zemās grīdas tramvajus - sajūtas kā vilcienos 3

Liepājnieki un pilsētas viesi ceturtdien, 18. martā, var pirmo reizi iemēģināt jaunos zemās grīdas tramvajus. Tie no četriem rītā sāka kursēt par godu Liepājas 396. dzimšanas dienai.

SIA "Liepājas tramvajs" sabiedrisko attiecību speciālists Andrejs Rjabcevs "Rekurzemei" stāsta, ka 18. marts jauno zemās grīdas tramvaju kursēšanas uzsākšanai izvēlēts tāpēc, lai tā būtu dāvana iedzīvotājiem pilsētas dzimšanas dienā. Jaunie tramvaji turpmāk kursēs katru dienu. Šobrīd uz līnijas ir divi jaunie zemās grīdas tramvaji, bet nākamnedēļ tiem pievienosies trešais.

Liepājnieks Juris Dambītis portālam stāsta, ka speciāli Liepājas dzimšanas dienā gribējis izbraukt ar jauno tramvaju. To pieturā kādu laiku nācies pagaidīt, palaidis garām sešus vecos tramvajus. "Krēsli ir ērtāki, klusāks jau laikam īpaši nav kā vecais," vērtē J. Dambītis. Viņš atzinīgi vērtē, ka jaunajā tramvajā informē par pieturvietām, kas vecajos tramvajos nebija. "Man Rīgā tas noder. Tiem, kas Liepājā būs pirmo reizi, tas arī noderēs," uzskata J. Dambītis.

"Pirmais tramvajs pabrauca garām. Speciāli gaidīju jauno, gribēju pamēģināt izbraukt," stāsta liepājniece Oksana Kamrajeva. Viņas pirmais vērtējums: "Ļoti forši! Tā kā vilcienā!". Seniore priecājas, ka jaunajos zemās grīdas tramvajos var ļoti ēri iekāpt un izkāpt. "Man ir problēmas ar kājām, bet šajos tramvajos var ērti iekāpt. Ar tramvaju braucu katru dienu. No Rīgas ielas līdz Ezerkrastam. No rīta prom, vakarā atpakaļ. Ar jauno tramvaju ir patīkami. Tiešām tā kā vilcienā!" priecājas liepājniece.  

"Interesants salons, aprīkojums. Man patīk. Biju gan domājis, ka būs zemāks, pirmais iespaids, ka ir augsts," kāpjot iekšā ar bērna ratiņiem Lielās ielas pieturā uz ielas, kur nav pielāgotās pieturas, teic liepājnieks Artūrs Ausējs. Viņš ar tramvaju nav braucis kādu pusgadu, bet tagad pilsētas dzimšanas dienā pamanījis tuvojamies jauno tramvaju un nolēmis izbraukt.

Liepājā jaunie zemās grīdas tramvaji kursēja jau kādu laiku, bet tad tie neuzņēma pasažierus. Testa braucieni sākās 18. februārī.  

Jaunie zemās grīdas tramvaji speciāli pēc Liepājas pasūtījuma tiek ražoti Horvātijas rūpnīcā “Končar Electric Vehicles Inc”. Viena tramvaja vagona garums ir 20,7 metri, augstums 3,4 metri (bez pantogrāfa) un svars 28 tonnas. Maksimālo ātrumu tramvajs var attīstīt līdz 70 km/h, taču drošības nolūkos pilsētvidē tas ir ieprogrammēts tā, lai ātrums nepārsniegtu atļauto braukšanas ātrumu 50 km/h. Atšķirībā no līdz šim ekspluatētajiem vagoniem jaunie tramvaji ir īpaši pielāgoti vieglai iekļūšanai gan vecākiem ar bērnu ratiņiem, gan personām ar kustību traucējumiem. Tramvaja vagoni ir aprīkoti arī ar mūsdienīgu pasažieru apziņošanas sistēmu, videonovērošanu, gaisa kondicionēšanas iekārtām un biļešu kompostieriem.

Šobrīd Liepāja no Horvātijas koncerna “Končar Electric Vehicles Inc” saņēmusi trīs no sešiem sākotnēji pasūtītajiem jaunajiem tramvajiem, savukārt līgums noslēgts par kopskaitā 12 jaunās paaudzes zemās grīdas vagonu iegādi līdz 2022. gadam, kā arī vēl divu vagonu iegāde tiek plānota nākamajā projekta posmā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Totāla bezatbildība

Nopietni? Vesela bērnudārza grupiņa vizinās pilnā tramvajā? Tās audzinātājas vispār domā ar galvu? Vesela rinda likumu pārkāpta. Mācības klātienē nevar notikt augstās saslimstības dēļ, bet viņām sveši bērni kopā ar penšiem tramvajā jāvizina, pašas bez sejas maskām.

pirms 23 dienām, 2021.03.20 09:55

Ha,ha

Redz ,un audzinātājas vēl kliedz uz vecākiem lai neved bērnus uz bērnudārziem...man vienkārši trūkst vārdu.Ja man būtu aukle un viņa vazātos ar bērnu sabiedriskā transpirtā kad ir daudz cilvēku ,es laikam sadotu pa muti.

pirms 20 dienām, 2021.03.23 10:01

ikrs

sedet gan pamaz vietu,un šito graboņu! !...

pirms 20 dienām, 2021.03.23 21:14

Liepājā