FOTO: Liepājā piemin komunistiskā genocīda upurus

Svētdien, 14. jūnijā, Liepājas Centrālkapos pie deportēto piemiņas akmens notika atceres pasākums, kurā piedalījās Liepājas Politiski represēto kluba biedri un Liepājas nacionāli patriotisko organizāciju pārstāvji.

Pasākumu rīkoja Liepājas muzejs. Tajā dalībniekus uzrunāja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, Liepājas Politiski represēto kluba priekšsēdētājs Andris Zīders un mācītājs Atis Grīnbergs. Mūziku atskaņoja vijolniece Beata Zariņa-Blaščinska un čelliste Dita Barona, informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Skangale.

1941. gada 14. jūnijā bez tiesas un sprieduma nevainīgi cilvēki tika sadzīti lopu vagonos un izsūtīti uz Sibīriju, atrauti no tēvu zemes, no ģimenēm, no sev tuviem cilvēkiem. Viņi kļuva cilvēki bez nākotnes.

Tāds liktenis piemeklēja arī 1371 Liepājas pilsētas un apkārtnes iedzīvotāju. Viņi bija to Latvijas 15424 nelaimīgo skaitā, kas tajā drausmīgajā naktī tika deportēti – gan lieli, gan mazi, gan veseli, gan slimi, gan pavisam veci cilvēki, gan zīdaiņi.

Savukārt, ceturtdien, 18. jūnijā, plkst. 14 pagalmā pie Liepājas muzeja filiāles “Liepāja okupāciju režīmos” K. Ukstiņa ielā 7/9 atklās Liepājas muzeja veidoto izstādi “Dzīvesstāsti sarkanā terora ēnā”, kas tapusi ar Latvijas Okupācijas muzeja atbalstu.

Tūlīt pēc izstādes atklāšanas Liepājas muzeja filiāles pagalmā K. Ukstiņa ielā 7/9 ikviens interesents varēs bez maksas noskatīties Ērika Vilsona monoizrādi “Mana Magadana”, kas ir paša aktiera un režisora vēstījums par viņa mātes pārdzīvojumiem izsūtījumā Sibīrijā. Veidojot izrādi, Ēriks Vilsons par galveno uzskatījis iekšējo nepieciešamību savā stāstā dalīties ar tiem, kam nav bijis jāpiedzīvo nekas tamlīdzīgs.

Pievieno komentāru

Liepājā