FOTO: Liepājā simboliski atzīmēti koncertdārza "Pūt, vējiņi!" spāru svētki

Trešdien Liepājā topošajam koncertdārzam "Pūt, vējiņi!" Jūrmalas parkā simboliski tika atzīmēti spāru svētki, kuru laikā Liepājas pilsētas vadība pateicās būvniekiem, atskatījās uz līdzšinējo projekta gaitu un kopā iezīmēja plānotos darbus, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Kā to paredz spāru svētku tradīcija, jumta korē tika pacelts vainags, kā arī saimnieki - Liepājas pilsētas domes un izpilddirekcijas pārstāvji - svinīgi pateicās būvniekiem, uzdāvinot darbu veicējiem restaurētu vēsturisko un leģendāro estrādes soliņu. Soliņa restaurācijas darbus veica Liepājas mākslinieks Reinis Kuncītis. Svinīgo mirkli ar savu klātbūtni pagodināja arī mūziķi Uldis Marhilēvičs un Aivars Hermanis.

"Koncertdārza "Pūt, vējiņi!" būvniecība liepājniekiem ir liels un gaidīts notikums. Pašlaik ir pabeigta aptuveni puse no plānotajiem darbiem un ar lielu nepacietību gaidām šī Liepājas mūzikas un brīvdomātāju gara simbola atklāšanu," sacīja Liepājas pilsētas pašvaldības izpilddirektors Ronalds Fricbergs.

Jaunais koncertdārzs "Pūt, vējiņi!" tiek veidots par mūsdienīgu kultūras telpu, kas būs ērti pieejama iedzīvotājiem. Tur varēs rīkot brīvdabas pasākumus un koncertus lielākam apmeklētāju skaitam nekā līdz šim, kā arī tiks nodrošināti komfortablāki apstākļi gan māksliniekiem, gan skatītājiem.

Pēc Lazdānes teiktā, nojaukti agrāk estrādi aptverošie žogi un barjeras, koncertdārzu integrējot Jūrmalas parka teritorijā un sasaistot ar pludmales piekrastes zonu, kā arī pārplānoti laukumi un celiņi, lai nodrošinātu pilnīgu vides pieejamību. Norit teritorijā paredzēto celiņu izbūve. Tiek izbūvēts nožogojums ap skatuvi, lai nodrošinātu kontrolētu koncertu apmeklējumu. Ēkai tiek montēti logi un durvis, kā arī top jumta metāla konstrukcijas. Līdz vasaras sākumam plānots pilnībā pabeigt jumta konstrukciju izbūvi virs skatītāju centrālās daļas sēdvietām.

Koncertdārza "Pūt, vējiņi!" pārbūve tiek īstenota sadarbības projektā "Dienvidkurzemes piekrastes mantojums cauri gadsimtiem" ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu.

Objekta kopējās izmaksas ir 2 306 438 eiro, tai skaitā ERAF - 800 000 eiro, valsts budžeta dotācija pašvaldībām - 35 294 eiro un pašvaldības līdzfinansējums - 1 471 144 eiro.

Koncertdārzu "Pūt, vējiņi!" būvē SIA "Bildberg". Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Bildberg" apgrozījums 2019.gadā bija 9 780 721 eiro, peļņa - 260 098 eiro. Finanšu rādītāji par pagājušo gadu vēl nav publiskoti.

Koncertdārzu "Pūt, vējiņi!" plānots atklāt nākamgad.

Pievieno komentāru

Liepājā