FOTO: Liepājā vīri uz pirmā ledus rāda savus lomus

Pirmdienas, 18. janvāra, pusdienlaikā Liepājā uz Cietokšņa kanāla pirmā ledus jau varēja sastapt aptuveni desmit vīrus, kuri ķēra asarus un labas sajūtas, beidzot pēc ilgāka laika arī Liepājā kāpjot uz ledus.

Liepājnieks Sergejs stāsta, ka trīs stundu garumā ticis pie asara, raudām un breksīša. Viņš bija pirmo dienu uz ledus un mēra, ka tas ir aptuveni desmit centimetrus biezs - drošs. Vīrietis norāda, ka jāizmanto iespēja, jo jau trešdienas vakarā sola lietu, pēc tam būs silti laikapstākļi, par zemledus makšķerēšanu Liepājā būs jāaizmirst.

"Šodien divi asari, bet nekas īpašs, uz tārpu mēģināšu," stāsta liepājnieks Jurijs. Viņš norāda, ka ar ēsmas iegādi ārkārtējās situācijas laikā nav problēmu. Pa tālruni jāpiezvana veikalam, jāpasūta un pēc tam var doties pakaļ. Viņš uz Cietokšņa kanāla ledus pirmo reizi jau bija svētdien, kad arī ķērās skopi - tikai divi asari. Pazīstamie bijuši uz Liepājas ezeru, kur vispār palikuši tukšā. "Ledus ir drošs! Septiņi centimetri jau būs," norāda Jurijs.

"Nevienam nekas neķeras," portālam atklāj liepājnieks Kaspars. Viņš šoziem uz ledus ir pirmo reizi, tāpēc tas ir īpašs notikums. "Es šodien te esmu, lai izbaudītu procesu. Atpūšos! Jāķer sajūtas," uzsver Kaspars. Viņaprāt, ledus biezums ir aptuveni deviņi centimetri, taču tas nenozīmē, ka visur var droši doties makšķerēt. "Kā kurā vietā, citur var būt plānāks, citviet biezāks," atgādina makšķernieks.

Maisiņš ar asariem labi pildījās liepājniekam Genādijam Morozovam. Viņš atklāj, ja no sākuma jāatrod vietu, kur asari uzturas, tad arī par lomiem nebūs jāsūdzas.

Laika prognoze zemledus makšķerēšanas cienītājiem nav labvēlīga. Jau trešdienas vakarā Liepājā sola lietu, bet nedēļas otrajā pusē - piecus grādus plusos.

Pievieno komentāru

Liepājā