FOTO: Liepājnieks izglābj slīkstošu vīrieti; grāvī no ūdens ārā bija tikai galva 1

Trešdienas, 24. marta, pēcpusdienā Liepājā, Jāņa Čakstes laukumā, pateicību saņēma liepājnieks Aivars Andersons, kurš neapjuka un 17. marta vakarā Liepājā izglāba kādam vīrietim dzīvību.

A. Andersonam pateicību izteica Valsts polcija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests un Liepājas domes mērs Jānis Vilnītis. 

"17. marta vakarā atgriezos ātrāk mājās no darba un nolēmu izskriet kādu aplīti. Skrējiena laikā dzirdēju, ka cilvēks vairs ne pat īsti kliedz, bet jau gārdz. Vietu bija grūti uzreiz izsecināt, tāds aizaudzis grāvis. Niedrēs neko īsti neredzēju. Iekāpu kokā, redzēju, ka cilvēkam ir tikai galva vairs ārā virs ūdens," tajā vakarā piedzīvoto atceras A. Andersons.

Viņš norāda, ka grāvis bija dziļāks nekā šķita pirmajā mirklī. "Ieraudzīju, ka cilvēks ir iekritis un nevar vairs pats izkulties ārā. Biju iedomājies, ka varēšu vienkārši pasniegt koku, ar to izvilkt, ka viņš pieķersies, bet nācās brist ūdenī un izvilkt. Vīrietis bija jau tā nosalis, ka rokas un pirksti jau nekustējās, uz manām kustībām jau vairs neatsaucās. Viņš saprata, ka kāds viņam palīdz, bet vairs nerunāja, nereaģēja."

A. Andersons todien bija devies skriet, līdzi nepaņemot telefonu. Vieta, kur viņš izglāba vīrieti, bija diezgan tālu no ceļa 14. Novembra bulvārī. Viņš skrēja uz pirmo privātmāju, bet tur neviens nebija mājās. Uz 14. Novembra bulvāra ceļa vakarpusē bija kāds laiciņš jāpagaida, līdz parādījās pirmā automašīna. To izdevās apturēt, tad arī tika izsaukti mediķi. 

A. Andersons piebilst, ka vīrietis bija aptuveni 40 līdz 50 gadus vecs, bija manāmā reibuma stāvoklī. IKdienā cilvēka glābšāna nav viņa specialitāte. Vīrietis strādā par automehāniķi. "Nekas tāds iepriekš nebija noticis, bet prieks, ka izdevās," stāsta A. Andersons. 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Liepājā