Liepājā ēkai deg starpsiena; Grobiņā - sodrēji

Svētdien pulksten 22.33 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Ganību ielu Liepājā, kur vienstāva saimniecības ēkai dega starpsiena divu kavdrātmetru platībā. Pulksten 23.58 ugunsgrēks likvidēts, portālu "Rekurzeme" informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.
 
VUGD atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par ugunsgrēka izcelšanos. Savukārt, privātmājas papildus ir jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji Kurzemē sešas reizes steidzās uz izsaukumiem, kur dūmvados dega sodrēji – Dārza ielā Grobiņā, Rīgas šosejā Ugālē, Sporta ielā Sabilē, Cieceres ielā Ciecerē, Ielejas ielā Talsos un Eduarda Veidenbauma ielā Liepājā.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 207 izsaukumus – 82 uz ugunsgrēku dzēšanu, 74 uz glābšanas darbiem, bet 51 izsaukums bija maldinājums.

Pievieno komentāru

Liepājā