Liepājā iegriežas vairāk tūristu

Šāgada pirmajos sešos mēnešos Liepājas reģiona tūrisma informācijas (LRTIB) birojā klātienē apkalpoti par 7,8 % vairāk nekā pērn šajā pašā periodā.

 

Lai arī vasaras sezonas karstākie mēneši vēl ir tikai priekšā, jo ierasti visvairāk apmeklētāju tiek apkalpoti jūlijā un augustā, jau šā gada pirmajos sešos mēnešos LRTIB klātienē apkalpoti 7037 apmeklētāji, kas ir par 7,8 % vairāk nekā pērn šajā pašā periodā.

No kopējā apmeklētāju skaita 1317 bijuši Latvijas ceļotāji (+10,7 %) un 2628 – ārzemju tūristi (+15,4 %). LRTIB no janvāra līdz jūnijam iegriezušies arī 3092 (+1 %) liepājnieki, kas interesējušies par tūrisma piedāvājumu citur Latvijā, Lietuvā vai Igaunijā, izvēlējušies materiālus par Liepāju saviem viesiem vai iegādājušies suvenīrus.


Gada pirmajā pusē Liepājā visbiežāk viesojušies tūristi no Lietuvas (835, +38,9 %), Vācijas (517, +11,7 %) un Krievijas (236, +21,6 %). Tāpat arī pilsētā bieži sastapti viesi no Igaunijas, Polijas, Lielbritānijas, ASV un Francijas. Kopumā LRTIB reģistrēti tūristi no 58 pasaules valstīm, no kurām kā eksotiskākās varētu minēt Honduras, Čīli, Taivānu, Maltu, Etiopiju, Nepālu.

 

Grupu ekskursijās šī gada pirmajos sešos mēnešos ar pilsētas vēsturi un tās interesantākajiem apskates objektiem Liepājas gidi iepazīstinājuši 1614 ekskursantus. Novadītas 69 ekskursijas, no tām vairākums latviešu valodā – 34.

 

Vairāk nekā pērn bijušas ekskursijas svešvalodās – 15 ekskursijas vadītas krievu valodā, 15 – angļu, 3 – vācu un 2 somu valodā.

 

Ekskursijas "Tiksimies Rožu laukumā!", kas vasarā ik dienas pulksten 14 aicina apskatīt vecpilsētu gida pavadībā, šogad ir guvušas lielāku popularitāti kā pērn – jūnijā Liepāju iepazinuši par 70,4% vairāk ekskursanti no dažādām Latvijas pilsētām, Polijas, Lietuvas, Izraēlas, Krievijas un Ukrainas, nekā tas bija pagājušā gada jūnijā.

 

Statistiku par Liepājas naktsmītnēs nakšņojošajiem tūristiem LRTIB apkopo gada beigās, kad arī iegūst pilnīgāku ainu par to, cik Vēju pilsēta ir bijusi pievilcīga kā tūrisma galamērķis.

Pievieno komentāru

Liepājā