Liepājā piecstāvu mājā uz grīdas deg izsmēķi un papīri

Trešdien pulksten 20.20 saņemts izsaukums uz Labraga ielu Liepājā, kur dega atkritumi 4m2 platībā. Pulksten 20.57 ugunsgrēks likvidēts, portālu "Rekurzeme" informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa. 

Pulksten 23.50 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Dzintaru ielu Liepājā, kur piecstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka ēkas trešā stāva dzīvoklī uz grīdas deg izsmēķi un papīri 0,1m2 platībā. Plkst. 00.02 ugunsgrēks likvidēts. Dzīvoklī nebija uzstādīts dūmu detektors.

VUGD atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par ugunsgrēka izcelšanos. Traģiskākie ugunsgrēki nereti norisinās nelielās platībās, notiekot gruzdēšanai vai degšanai ar nelielu liesmu, kā rezultātā intensīvi izdalās degšanas produkti. Piedūmotā vidē cilvēkam pietiek veikt tikai dažas ieelpas, lai viņš sajustu veselības un vēlāk arī apziņas traucējumus. Tieši dūmu detektors, kas savlaicīgi ar skaļas skaņas palīdzību signalizē par izveidojušos sadūmojumu, ļauj cilvēkiem izglābties!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 40 izsaukumus – 21 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem viena meža ugunsgrēka dzēšanu, 10 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.

Pievieno komentāru

Liepājā