Liepājā pieminēs 1941. gada 14. jūnija deportāciju upurus

Sestdien, 14. jūnijā, godinot komunistiskā genocīda upuru piemiņu, Liepājā notiks vairāki atceres pasākumi, lai godbijībā noliektu galvas to priekšā, kas pārdzīvojuši izsūtījuma un cietuma šausmas.

Šogad atceres pasākumi sāksies plkst. 12 ar svētbrīdi Liepājas Centrālkapos pie deportēto piemiņas akmens. Pasākumā piedalīsies Liepājas Politiski represēto kluba biedri, jaunsargi, nacionāli patriotisko organizāciju pārstāvji, visi, kam ir svarīgi pieminēt tos, kuriem nebija lemts atgriezties dzimtenē, informē Sandra Šēniņa, Liepājas muzeja galvenā speciāliste.

Pasākumu vadīs Ivonda un Ēriks Vilsoni, par muzikālo noformējumu rūpēsies vokālā grupa „Sonore” (vadītāja Līga Zvaigzne). Pasākuma dalībniekus uzrunās Liepājas pilsētas domes pārstāvji, mācītājs Raitis Šēners, Liepājas Politiski represēto kluba priekšsēdētājs Andris Zīders, Latvijas Nacionālo partizānu apvienības Liepājas nodaļas priekšsēdētāja Biruta Rodoviča, „Daugavas Vanagi Latvijā” Liepājas nodaļas priekšsēdētājs Mārtiņš Dāle.

Pēc svētbrīža dalībnieki ar autobusu dosies uz Liepājas muzeju, Kūrmājas prospektā 16, kur plkst. 13.30 sāksies represēto piemiņai veltīts koncerts „Par to, ka nepārnāks…”.

Koncertā kora dziesmas dziedās sieviešu koris "Aija", Liepājas Bērnu un jaunatnes centra jauniešu ansamblis „Liedags”, solistes – Līga Jekševica, Antra Berga un Kristaps Sudmalis. Instrumentālo mūziku atskaņos Liepājas trio – pianiste Līna Andrejeva, vijolniece Beata Zariņa-Blaščinska un čelliste Dita Barona.

Koncerta mākslinieciskā vadītāja un diriģente Gunta Vite. Dzeju lasīs un koncertu vadīs Kristīne Varažinska.

1941. gada 14. jūnijā bez tiesas un sprieduma nevainīgi cilvēki tika sadzīti lopu vagonos un izsūtīti uz Sibīriju, atrauti no tēvu zemes, no ģimenēm, no sev tuviem cilvēkiem. Viņi kļuva cilvēki bez nākotnes.

Tāds liktenis piemeklēja arī 1371 Liepājas pilsētas un apkārtnes iedzīvotāju. Viņi bija to Latvijas 15424 nelaimīgo skaitā, kas tajā drausmīgajā naktī tika deportēti – gan lieli, gan mazi, gan veseli, gan slimi, gan pavisam veci cilvēki, gan zīdaiņi.

Pievieno komentāru

Liepājā