Liepājā un Ventspilī piedeg ēdiens

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji divas reizes steidzās uz izsaukumiem, kur mājoklī  uz plīts bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens. Ēdiens piedega gan Liepājā, gan Ventspilī.

Pulksten 21.56 saņemts izsaukums uz Mirdzas Ķempes ielu Liepājā, kur par sadūmojumu liecināja dūmu detektora skaņas signāls. Notikuma vietā konstatēts, ka degšanu likvidējis mājokļa saimnieks pirms VUGD ierašanās. Pulksten 22.07 darbi notikuma vietā pabeigti, portālu "ReKurZeme" informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.

Savukārt pulksten 4.32 saņemts izsaukums uz Sarkanmuižas dambi Ventspilī, kur daudzstāvu ēkas kāpņu telpā bija jūtams sadūmojums. Apsekojot piecstāvu dzīvojamās mājas dzīvokļus, konstatēts, ka sadūmojums nāk no ēkas pirmā stāva dzīvokļa – degšana likvidēta pirms VUGD ierašanās. Šajā mājoklī nebija uzstādīts dūmu detektors. Šajā notikumā ugunsdzēsēju glābēju darbu notikuma vietā apgrūtināja tas, ka automašīnas bija novietotas tā, ka nebija iespējams uzstādīt autokāpnes. Pulksten 5.01 darbi notikuma vietā pabeigti. Abos gadījumos cietušu cilvēku nav.

Cilvēki, gatavojot ēdienu uz plīts, nereti mēdz aiziet uz citu istabu un atgulties, ātri izskriet līdz veikalam vai piesēsties pie datora, nepamanot, kā ēdiens piedeg, radot spēcīgu sadūmojumu. Labākajā gadījumā šādas rīcības sekas būs piededzis katliņš un smakojošs dzīvoklis, bet sliktākajā – mājokļa iemītnieki var saelpoties dūmus un gūt veselības traucējumus. VUGD atgādina, ka ēdiena gatavošana prasa nepārtrauktu uzmanību! Aicinām iedzīvotājus savus mājokļus aprīkot ar dūmu detektoru, kas savlaicīgi brīdinās par izveidojušos sadūmojumu!

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 44 izsaukumus – 13uz ugunsgrēku dzēšanu, 23 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājumi.

Pievieno komentāru

Liepājā