Liepājā vairums cilvēku veikalos lieto maskas; sliktāka situācija "Pētertirgus" skārnī 1

Liepājā cilvēki pārsvarā lieto sejas maskas publiskās iekštelpās, trešdienas pusdienlaikā portāls "Rekurzeme" novēroja Liepājas Pētertirgus apkaimes veikalos.

Veikalā "Top" tobrīd gandrīz visi cilvēki bija maskās, izņemot divas sievietes senioru vecumā. Savukārt veikalā "Maxima" lielakā daļa bija maskās, taču vairums tās lietoja nepareizi. Portāls sastapa arī pircējus, kas bija bez maskām.

Turpretim Liepājas Pētertirgus skārnī situācija bija pretēja - tur masku lietotāji bija mazākumā. Arī pārdevējas vairākumā bija bez maskām, vai arī pircējus apkalpoja, masku turot pazodē. Bija arī pārdevējas, kas izmantoja sejas vairogus.

Valdības lēmums nosaka, ka no trešdienas mutes un deguna aizsegi ir jālieto tirdzniecības vietās - veikalos, tajā skaitā, lielveikalos, pastos, degvielas uzpildes stacijās un citās vietās, kur notiek tirdzniecība. Tāpat to lietošana būs obligāta dzelzceļa stacijās, autoostās, lidostās, kā arī kultūras vietās un reliģiskās darbības veikšanas vietās, ja tajās nenotiek pasākums, kas organizēts fiksētās, personalizētās sēdvietās.

Mutes un deguna aizsegi jālieto arī, piemēram, muzeju, izstāžu zāļu, bibliotēku, reliģisko darbības vietu apmeklētājiem, ja viņi turp ir devušies apskatīt muzeja ekspozīciju, izstādi, piedalīties dievkalpojumā vai citu analoģisku iemeslu dēļ. Tomēr, ja šajās vietās, piemēram, bibliotēkā vai reliģiskās darbības vietā tiek rīkots pasākums, kurā personas atrodas fiksētās personalizētās sēdvietās, personām mutes un deguna aizsegi nebūs jālieto.

Mutes un deguna aizsegi jālieto arī darbiniekiem, kas strādā minētajās vietās un no apmeklētājiem nav nodalīti ar fizisku barjeru.

Tāpat kā līdz šim, šī prasība lietot sejas maskas neattieksies uz bērniem līdz 13 gadu vecumam. Prasība neattiecas arī uz skolām.

Jau ziņots, ka Latvijā jau trīs nedēļas tiek novērots straujš saslimstības ar Covid-19 pieaugums.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

pircējs

Šodien Pētertirgū nevienai pārdevējai nebija maskas un pircējiem maskas tikai dažiem. Likās, ka uz tirgu jaunie noteikumi neattiecas.

pirms 7 dienām, 2020.10.14 17:07

Liepājā