Liepājā viesojas Francijas institūta pētnieks

Pirmdien, 23.augustā, Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centrs sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā, piedaloties jauniešiem no Liepājas Jauniešu mājas un Liepājas Valsts 1.ģimnāzijas, veica piekrastes piesārņojuma mācību monitoringu Liepājas centra pludmalē, tādējādi aktualizējot piesārņojuma jautājumu piekrastē. Francijas institūta pētnieks iepazina Liepājas pludmali un dalījās pieredzē par saviem pētījumiem un darbību, portālu "ReKurZeme" informē Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra vadītāja Kristīne Pujāte.

Džūljens Moro (Julien Moreau) dzimis Dakārā, Senegālā. Studējis Francijā bioloģiju, vēlāk specializējies sedimentoloģijā. Pētnieks veicis arī pēcdoktorantūras pētniecību Aberdīnā, Skotijā, kur iepazinis Skotijas augstienes. Satraukts par piesārņojuma daudzumu apkārtējās ūdenstilpnēs, izveidojis bezpeļņas organizāciju Plastic@Bay, kuras mērķis ir novērst plastmasas piesārņojumu. Pētneiks galvenokārt vēlas radīt eko-pilsoņu paaudzi, kura ietekmētu gan politiku, gan atbalstītu NVO vides aizsardzības jautājumos. Džūljens Moro, biedrības “piedzīvojumu meklētāju kolektīvs – mana ekoloģiskā skola” direktors un dibinātājs, ir apmeklējis 120 skolas, lai iepazīstinātu skolēnus ar problēmām un ekoloģiskajiem risinājumiem. Papildus darbam skolās viņš un viņa komanda strādā ar uzņēmumiem un Nacionālo asambleju, izveidojot parlamenta domnīcu priekšlikumu izstrādei ekoloģijas jautājumos.

Diena noslēdzās Dabas mājā, piedaloties pētniekam Džuljenam Moro, Zinātnes un izglītības inovāciju centra ekspertiem, jauniešiem un Liepājas Universitātes mākslas pētījumu laboratorijas “MPLab” vadītājai Annai Priedolai. Kopīgi tika pārrunāts paveiktais pludmalē, piesārņojuma ietekme un klimata pārmaiņām un iespējamie risinājumi. “MPLab” vadītāja Anna Priedola dalījās pieredzē un pasākuma apmeklētājiem bija iespējams aplūkot mākslas instalāciju “Plastiskā daba”, kura ir veidota no pārstrādātas plastmasas.

Pievieno komentāru

Liepājā