Liepājas cietuma būvuzraudzības darbus veiks "Firma L4"

Jaunā Liepājas cietuma būvuzraudzības darbus veiks SIA "Firma L4", aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijā (TM).

Iepirkuma komisija lēma par labu komersantam "Firma L4", jo tika iesniegts saimnieciski visizdevīgākais piedāvājums un tas arī bija atbilstošs visām iepirkuma nolikuma prasībām.

Līgumu ar "Firma L4" Tiesu namu aģentūra plāno parakstīt līdz 10.augustam.

"Firma L4" galvenais uzdevums būs profesionāla un neatkarīga būvdarbu veikšanas procesa uzraudzība, lai pārliecinātos par kvalitatīvu un drošu Liepājas cietuma būvniecību - pārbaudīt būvdarbu secību un būvdarbu veikšanas tehnoloģijas atbilstību būvprojektam, darbu veikšanas projektam, kā arī darba drošības un ugunsdrošības atbilstību reglamentējošiem normatīvajiem aktiem. Būvuzraudzību "Firma L4" būs jānodrošina visa Liepājas cietuma būvniecības veikšanas laikā, kā arī būvdarbu garantijas periodā.

"Firma L4" ir inženieru un konsultantu birojs Latvijā ar 26 gadu pieredzi projektēšanā, būvuzraudzībā un inženierkonsultācijās.

Jau ziņots, ka Liepājas cietuma būvuzraudzības iepirkums tika izsludināts 26.martā un galvenās prasības iepirkuma pretendentiem Tiesu namu aģentūras būvuzraudzības iepirkuma komisija izvirzīja - spēkā esošu vismaz trešās kategorijas industriālo drošības sertifikātu, kas apliecina komersantu tiesības pretendēt uz pasūtījuma izpildi. Tāpat iepirkuma pretendentiem tika izvirzītas tehniski profesionālās spējas, prasot pretendentu un to rīcībā esošo speciālistu kvalifikāciju un pieredzi lielu būvobjektu būvuzraudzībā.

Jaunais Liepājas cietums ir kopējai sabiedrības drošībai nozīmīgs infrastruktūras objekts, kas ļaus uzsākt jaunas sodu izpildes sistēmas ieviešanu, pilnveidojot ieslodzīto resocializācijas procesu, tādējādi radot ietekmi arī uz atkārtotu noziegumu izdarīšanas jeb recidīva rādītāju samazināšanu.

Cietuma celtniecība tiks pabeigta līdz 2024.gada 30.oktobrim. TM norāda, ka kopējās projekta izmaksas, ieskaitot projektēšanu, būvniecību, būvuzraudzību, nepieciešamo aprīkojumu, nodokļus, nepārsniegs Ministru kabineta lēmumā par Liepājas cietuma būvniecību iepriekš noteiktos 146 898 298 eiro.

Kā liecina informācija portālā "Firmas.lv", uzņēmums "Firma L4" dibināts 1994.gadā un tā pamatkapitāls ir 140 000 eiro. Uzņēmums 2019.gadā apgrozīja 5,2 miljonus eiro, savukārt gadu noslēdza ar 901 014 eiro peļņu. Dati par 2020.gadu vēl nav pieejami.

Gunāram Valinkam pieder 40% uzņēmuma kapitāldaļu, 35% - Jānim Māsēnam, 21% - Jānim Briedim, bet pa 2% - Gvido Nordenam un Gintam Freibergam. 

Pievieno komentāru

Liepājā