Liepājas Līvupes pamatskola-attīstības centrs iegūst trešo vietu konkursā "Apgūsti prasmes ar Bosch"

Bosch Latvija organizētajā skolu konkursā “Apgūsti prasmes ar Bosch” 1. vietu un galveno balvu – Bosch elektroinstrumentus 1000 eiro vērtībā iegūst Annahites pamatskola. 2. vietu un elektroinstrumentus 800 eiro vērtībā iegūst Valdemārpils vidusskola, savukārt 3. vietu un elektroinstrumentus 500 eiro vērtībā saņem Liepājas Līvupes pamatskola-attīstības centrs, portālu "Rekurzeme" informē konkursa organizatori.

Novērtējot iesūtītos pieteikumus un skolēnu veidotos darbus, tika nolemts pasniegt arī divas specbalvas: Bosch Latvija specbalvu – Bosch elektroinstrumentus 350 eiro vērtībā saņem Rudzātu speciālā pamatskola. Savukārt tēlnieka Aigara Bikšes simpātiju balvu – Bosch elektroinstrumentus 350 eiro vērtībā saņem Jūrmalas pilsētas pamatskola.

Pirmo gadu organizējot konkursu “Apgūsti prasmes ar Bosch”, tika saņemta liela atsaucība un kopumā tika iesūtīti 54 pieteikumi. Iepazīstoties ar iesūtītajiem stāstiem un izvērtējot jau realizētos un iecerētos projektus, žūrija publiskai balsošanai sociālajā tīklā Facebook izvirzīja 14 pieteikumus:
Annahites pamatskolas, Jūrmalas pilsētas pamatskolas, Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas, Liepājas Līvupes pamatskolas-attīstības centra, Medumu speciālā pamatskolas, Nīkrāces pamatskolas, Olaines 1. vidusskolas, Palsmanes pamatskolas, Privātās pamatskolas “Domdaris”, Talsu pamatskolas, Trikātas pamatskolas, Riebiņu vidusskolas, Rudzātu speciālās pamatskolas un Valdemārpils vidusskolas.

“Lielā atsaucība dalībai konkursā norāda uz jauniešu un skolotāju vēlmi attīstīt amatniecības prasmes un reālu vajadzību pēc atbilstošiem un moderniem instrumentiem. Žūrijas darbs nebija viegls, izvērtējot iesūtītos stāstus un projektu aprakstus, jo katrs sevī nes unikalitāti, entuziasmu, kā arī lūgumu atbalstīt. Mēs no sirds ceram, ka laureātiem jaunie elektroinstrumenti palīdzēs īstenot plānotās ieceres un pilnveidot amatniecības prasmes,” norāda Bosch vadītājs Baltijas valstīs Kaspars Kalviškis.

Apkopojot žūrijas vērtējumu un Facebook balsojumu, noteikti konkursa uzvarētāji, kas savā īpašumā saņems Bosch elektroinstrumentus sekmīgākam darbam jaunu projektu realizēšanai.

Goda žūrijas loceklis, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors un tēlnieks Aigars Bikše atzīst: “Konkursa rezultāti parāda, ka Latvijas skolās ir lieliski skolotāji, kuri ieinteresē bērnus radoši strādāt ar koku. Cilvēka spēja radoši domāt un ideju realizēšana materiālā, ir svarīgs civilizācijas attīstības pamatnosacījums. Manuprāt, tas, ka skolēni ar materiālu palīdzību iemācās mīlēt darbu un realizēt savas idejas, ir neatņemama daļa no mūsu sabiedrības pastāvēšanas. Tāpēc milzīgs paldies skolotājiem par spēju rosināt jauniešu interesi darbā ar materiālu!”

Konkurss “Apgūsti prasmes ar Bosch” tika organizēts nolūkā rosināt skolēnu interesi par amatnieka profesiju, iepazīstināt ar jaunākajām tehnoloģijām, kā arī sniegt praktisku atbalstu Latvijas skolām, kuras īsteno Mājturības un tehnoloģijas programmu.

Pievieno komentāru

Liepājā