Liepājas muzejs aicina uz "Muzikālajām gleznu meditācijām"

8. septembrī pulksten 20 Liepājas muzeja Kūrmājas pr. 16/18 lielajā izstāžu zālē norisināsies pasākums “Muzikālās gleznu meditācijas”, kurā ar personālizstādē “Dabas portreti” apskatāmo darbu izgaismojošiem stāstiem un muzikālu priekšnesumu uzstāsies ģitārists Artūrs Kutepovs un māksliniece Kristīne Kutepova, portālu "ReKurZeme" informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Dzintare.

Liepājas muzejā šobrīd aplūkojamo Kristīnes Kutepovas personālizstādi "Dabas portreti" papildina mūzika, ko radījis mūziķis – ģitārists un mākslinieces dzīvesbiedrs Artūrs Kutepovs. Orģināli veidotā, meditatīvo noskaņu caurstrāvojošā skaņu kompozīcija papildina un transformē izstādē atklāto tēmu – dabas portretējumu.

“Mūzika mākslas radīšanas brīdī vienmēr ir klātesoša. Mūzikā rokas pašas sāk gleznot, gribot negribot notiek kaut kas tāds, kas uzrunā un aicina sākt spēlēties ar krāsām. Katrai mūzikai rodas citas gleznas. Viss atkarīgs no tā, kādu sajūtu vēlos radīt,” saka māksliniece Kristīne Kutepova.

Tieši tāpēc ikviens interesents ir aicināts šo divu - audiālo un vizuālo mākslas veidu sinerģiju, līdz ar stāstiem par ceļu tajos, baudīt klātienē 8. septembra vakarā. Ģitārista Artūra Kutepova izpildījumā dzirdēsim džeza standartus un oriģinālas improvizācijas.

Kā jau iepriekš informēts, šobrīd Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē aplūkojama  mākslinieces Kristīnes Kutepovas personālizstāde “Dabas portreti”, kur redzami spilgti, lielformāta akrila gleznojumi, kuros ietverti dabas ritmi Latvijas un Indijas ainavās.

Savukārt mūziķis - ģitārists Artūrs Kutepovs sākotnēji absolvējis akordeona nodaļu Tulas mūzikas skolā un Maskavas Gnessin Russian Mūzikas akadēmijā beidzis popa, džeza ģitāras nodaļu. Viņš ir sadarbojies ar tādiem Latvijā un pasaulē pazīstamiem mūziķiem, kā R. Raubiško, G.Rozenbergs, E. Straume, M. Briežkalns, R. Macats, A. Mednis, F. Fosters, E. Marientāls, S. Džordans u.c.  Piedalījies starptautiskos džeza festivālos Maskavā, Novosibirskā, Lietuvā, Somijā, Zviedrijā, Vācijā. Šobrīd ir arī grupas „Labvēlīgais tips” soloģitārists.

Ieejas maksa pasākumā - “Muzikālās gleznu meditācijās” 3,50 EUR.

Pasākuma apmeklējumu iespējams nodrošināt cilvēkiem, kas ir vakcinēti pret Covid-19 vai to izslimojuši un var to apliecināt ar Covid-19 sertifikātu. Dodoties uz pasākumu, aicinām līdzi ņemt derīgu, personu apliecinošu dokumentu. Pie ieejas tiks nodrošināta sertifikātu un dokumentu pārbaude.

Pievieno komentāru

Liepājā