Liepājnieks Ainars Šteinbergs Bārtas upē noķer savu rekordlielo līdaku

Liepājnieks Ainars Šteinbergs jauno līdaku sezonu 1. maijā atklāja iespaidīgi, Bārtas upē pāris minūšu laikā noķerot divas lielas līdakas, labojot savu divus gadus veco rekordu.

A. Šteinbergs, kurš tradicionāli līdaku sezonu 1. maijā uzsāk Liepājas ezerā, Tāšu ezerā vai Durbes ezerā, šoreiz saņēma uzaicinājumu uz copi Bārtas upē un ar izvēli trāpīja desmitniekā. Pie glempinga "Bārtas krasts" ar laivu upē viņš devās pulksten 7.20, pabrauca kādus 200 metrus pa upi uz augšu, uz Lietuvas pusi, velcējot. Jau pēc desmit minūtēm pieteicās pirmā līdaka, kas bija 6,7 kilogramus smaga. Gan pašam, gan līdzbraucējam prieks bija liels, bet ilgi priecāties par sezonas pirmo līdaku nesanāca. 

Pabraucot vēl uz priekšu kādus desmit, 15 metrus, tūlīt pat pieķērās rekordniece - 9,8 kilogramus smaga līdaka. "Pabraucām vēl uz priekšu, bet tad vairāk nekā nebija, braucām atpakaļ un beidzām copi," stāsta A. Šteinbergs. Viņš norāda, ka pirmā līdaka bija jautrāka, bet ar lielo praktiski nekāda cīņa nebija - maksimums četras minūtes. Tā tika pievilkta līdz laivam un uzreiz paņemta uztveramajā tīkliņā.

Jau rakstījām, ka A. Šteinberga iepriekšējais rekords bija 8,2 kilogramus smaga līdaka, ko viņš 2019. gada 21. augustā karstas dienas vakarā noķēra Liepājas ezerā.

Pievieno komentāru

Liepājā