Liepājnieks Jānis Bružis par savu rekordlīdaku: "Ar tādu "krokodilu" vēl nebiju cīnījies"

Liepājas loka šāvējs Jānis Bružis, kurš makšķerēšanā sevi sauc par iesācēju, maija brīvdienās šokēja sevi un copes cienītājus ar iespaidīgu personīgo rekordu.

J. Bružis Kuldīgas apkaimē privātā dīķī izvilka līdaku, kura svēra 9,91 kilogramu. "Ņemot vērā, ka es nekāds baigais meistars neesmu, iesācējs, kurš jau četrus gadus bija praktiski tukšā, tad tas bija pārsteigums. Uzliku uz dzīvo un pie loma tiku pirms mājās braukšanas. Pirms tam nekādas copes nebija. Vienu brīdi pat biju aizgājis prom no dīķa. Labi, ka makšķeri biju nostiprinājis, lai neievelk dīķī. Tā arī bija! Kad atnācu atpakaļ, žilka jau bija līdz dīķa otrai pusei," stāsta J. Bružis.

"Vilku ārā lēnām, neagresīvi, cirtienus netaisīju. Kā baļķi vilku šurp. Ja būtu nobaidījis, tad būtu izšvitinājusi mani smagi. Pie krasta dīķa saimnieks palīdzēja ar ķeseli izvilkt. Ja viens pats būtu bijis, tad nez kā man ietu ar šādu "krokodilu", diezgan būtu bailīgi," pārliecināts ir J. Bružis.

Liepājas loka šāvējs neslēpj, ka sākumā šoks bija pamatīgs. "Tādu haizivi līdz šim dzīvē pat tuvu nebiju redzējis. Šis man ir stabils rekords. Ne tikai līdakai bija āķis lūpā, bet arī pašam," atklāj makšķernieks. 

J. Bružis piebilst, ka līdz šim viņam bija trāpījušās divus līdz trīs kilogramus smagas līdakas.  

Pievieno komentāru

Liepājā