Sestdien Liepājā pie Dabas mājas notiks pasākums "Dzīvā bibliotēka"

Sestdien pulksten 14 Liepājā, Zirgu salā, pie Dabas mājas, notiks pasākums jauniešiem "Dzīvā bibliotēka", aģentūru LETA informēja Dabas mājas interešu izglītības pedagoģe Justīne Rusakova.

Pasākuma mērķis ir informēt jauniešus un citus interesentus par karjeras iespējām vides zinātnēs, sniegt dziļāku ieskatu dažādās profesijās, kā arī dot pasākuma dalībniekiem iespēju saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem par dažādām vides tēmām.

Kā skaidroja Rusakova, cilvēkiem nav sveša bibliotēka, uz kuru dodas, lai izvēlētos grāmatu, to izlasītu un pēcāk atgrieztu atpakaļ. Tomēr nereti pēc grāmatas izlasīšanas paliek neatbildēti jautājumi, raisās diskusijas par izlasīto, vai rodas vēlme aprunāties ar grāmatas autoru, tāpēc lieliska alternatīva ierasto grāmatu vietā ir dzīvu cilvēku bibliotēka, kurā savu stāstu un pieredzi stāsta attiecīgās jomas speciālists.

"Dzīvajā bibliotēkā" apmeklētājiem būs iespējams lasīt četras grāmatas, proti, Elīna Medne "No vardēm un gliemežiem līdz HES un tu", Nora Sudmale "Komposta kultūrniece", Mārcis Veits "ZeroKauna", Kristers Krafts "No kalniem līdz fizikai".

Pēc pasākuma visi aicināti palikt uz neformālām sarunām ar "grāmatām". Ņemot vērā to, ka pasākums notiks brīvā dabā, tad būs nodrošināti pledi un silta tēja, bet aicinām apģērbties atbilstoši laikapstākļiem, piebilda Rusakova.

Lai piedalītos pasākumā "Dzīvā bibliotēka" nepieciešams aizpildīt pieteikšanās anketu "https://ej.uz/dzivabiblioteka_dm". Ņemot vērā ierobežojumus, pasākumā piedalīties iespējams tikai ar sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu.

Pasākums tiek realizēts projektā "Inovāciju centra attīstība Liepājas pilsētā", kuru finansē Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu programma "Pētniecība un izglītība". Tā kopējās izmaksas ir 986 049 eiro, no kurām 754 327 eiro ir Norvēģijas grantu līdzfinansējums, 133 117 eiro Latvijas valsts budžeta līdzfinansējumus, bet 98 605 eiro Liepājas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums.

Pievieno komentāru

Liepājā