Egils Levits: Latvijas kultūra nav iedomājama bez Nīcas, Rucavas un Bārtas

Ir svarīgi, lai kultūrvēsturiskais mantojums tiktu ne tikai saglabāts, bet tradīciju veidā arī "dzīvotu" un tiktu nodots tālāk nākamajām paaudzēm, sarunājoties ar Rucavas tradicionālā mantojuma kopējiem, sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, ceturtdien, apmeklējot Liepāju, Levits viesojās Rucavas tradīciju mājā "Zvanītāji" un tikās ar Nīcas un Rucavas skolēniem un apkaimes iedzīvotājiem, lai pārrunātu nīceniekus interesējošus jautājumus.

Valsts prezidents augstu novērtēja tās Latvijas vietas, kurās izkopj vietējās kultūrvēsturiskās un etnogrāfiskās tradīcijas, kā arī nodod zināšanas un prasmes nākamajām paaudzēm. "Sirsnīgs paldies par jūsu Rucavas entuziasmu, kopjot savu īpašo kultūras telpu," sacīja Levits.

Valsts prezidentu iepazīstināja ar Rucavas baltā sviesta kulšanas tradīciju, kas iekļauta UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, kā arī ar tautastērpa īpatnībām, dziesmām un vietējām ieražām.

Savukārt, tiekoties ar Nīcas un Rucavas skolēniem un apkaimes iedzīvotājiem Nīcas vidusskolā,Valsts prezidents uzsvēra, ka Nīca ir ļoti īpašs Latvijas novads ar savu kultūrvidi, kas ir ne tikai vēsturiska. Tā tiek kopta un uzturēta mūsdienās.

Tāpat valsts pirmā amatpersona uzsvēra, ka Latvijas kultūra nav iedomājama bez Nīcas, Rucavas un Bārtas, kur senās tradīcijas ir saglabājušās daudz lielākā mērā nekā citur Latvijā un Eiropā - tas padarot Nīcu un visu apvidu Eiropas mērogā ļoti īpašu.

Levits norādīja, ka viņam ir svarīgi, lai tas turpinātos, jo katrai nācijai ir jābūt savai identitāte, "lai mēs varētu justies piederīgi".

"Šī īpašā kultūra, kas dzīvo šeit, rada šo piederības sajūtu, kas izpaužas arī jūsu ikdienas dzīvē. Ar nīcenieku aktīvu darbību un palīdzību Nīca turpina dzīvot, un tā ir līdzvērtīga Latvijas mēroga lielpilsētām," akcentēja prezidents.

Tāpat Levits ar nīceniekiem pārrunāja jautājumus saistībā ar Administratīvi teritoriālo reformu, uzklausīja iedzīvotāju viedokli par aktualitātēm Nīcā, Kurzemē un Latvijā.

Kā ziņots, Levits un viņa dzīvesbiedre Andra Levite ceturtdien un piektdien apmeklē Liepāju, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Plānots, ka vizītes laikā prezidents ar dzīvesbiedri tiksies ar iedzīvotājiem, uzņēmējiem, pašvaldību vadītājiem, skolotājiem, kultūras un tūrisma pārstāvjiem, kā arī apmeklēs Liepājas Universitāti un koncertu "Lielajā dzintarā".

Tāpat prezidentam paredzēta arī neformāla saruna ar remigrējušajiem liepājniekiem par viņu atgriešanos Latvijā.

Savukārt Levite apmeklēs Liepājas slimnīcu, kā arī tiksies ar jauniešiem Zinātnes un izglītības inovāciju centrā.

Pievieno komentāru

Nīcas novadā