Pāvilostas novadā divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā deg sodrēji

Otrdien pulksten 18.53 VUGD saņēma izsaukumu uz Pāvilostas novada Sakas pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji viena kvadrātmetra platībā. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot tehnisko sāli, degšanu dūmvadā likvidēja. Pulksten 21.49 darbi notikuma vietā pabeigti, portālu "Rekurzeme" informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Anete Strazdiņa.

Ugunsdzēsēji glābēji ik gadu dodas uz vairāk nekā 500 izsaukumiem, kur dūmvados deg sodrēji. VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 37 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem viena meža ugunsgrēka dzēšanu,  22 uz glābšanas darbiem, bet seši izsaukumi bija maldinājumi.

Pievieno komentāru

Pāvilostas novadā