Pāvilostas un Grobiņas novadā policija pieķer pārdevējas, kas nepilngadīgajam pārdod alkoholiskos dzērienus 2

Trešdien, 9. decembrī, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas amatpersonas apsekoja piecas tirdzniecības vietas Grobiņas un Pāvilostas novados ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot alkoholiskos dzērienus nepilngadīgajām personām.

Kopumā tika pārbaudītas piecas tirdzniecības vietas, un pārkāpumi tika konstatēti divās vietās Pāvilostas un Grobiņas novados, kur pārdevējas nepārliecinājās par jaunieša vecumu un pārdeva viņam alkoholisko dzērienu – alu un sidru. Pārējās trīs vietās pārdevējas par jaunieša vecumu pārliecinājās, līdz ar to kontrolpirkums nenotika. Valsts policijā par konstatētajiem pārkāpumiem ir uzsākti procesi administratīvā pārkāpuma lietā, portālu "Rekurzeme" informē  Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Valsts policija informē, ka saskaņā ar Alkoholisko dzērienu aprites likumu, alkoholiskos dzērienus aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, un šīs personas nedrīkst tos iegādāties. Lai pārliecinātos par personas vecumu, mazumtirgotāja pienākums ir pieprasīt, lai persona uzrāda personu apliecinošu dokumentu. Tāpat Alkoholiskos dzērienus aizliegts pārdot personām, par kuru vecumu mazumtirgotājam ir pamatotas šaubas un kuras pēc mazumtirgotāja pieprasījuma neuzrāda personu apliecinošu dokumentu, kas apliecina šo personu vecumu. Par alkoholisko dzērienu pārdošanu personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, piemēro naudas sodu juridiskās personas darbiniekam — pārdevējam — no 280 – 700 eiro, bet juridiskajai personai — no 700 līdz 7100 eiro.

M. Šeršņova atkārtoti atgādina, ka pārdevējiem un veikalu vadītājiem ir tiesības pieprasīt personu uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, lai pārliecinātos par tās vecumu. Aicinām pārdevējus būt godprātīgiem un arī šaubu gadījumā pārbaudīt, vai persona ir pilngadīga.
Šādas pārbaudes tiek rīkotas regulāri un tiks rīkotas arī turpmāk.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Man

Ir jautājums kādā veidā policija iesūta nepilngadigus pircejus un kur viņus dabū ja tie ir štata darbanienieki kā likumdošana ar viņiem noslēdz līgumu kurš maksā nodokļus un vai tas ir atļauts mūsu likumdošanā vai šeit neoz pēc mazgadīgu nelikumīgas paverdzinasanas domāju ka šeit būtu darbs Latvijas Tiesību sargam

pirms 3 mēnešiem, 2020.12.10 18:11

atbilde Man

Viss tiek tiesiski pareizi organizēts un novadīts. Lūk šeit var izlasīt skaidrojošu rakstu:
https://lvportals.lv/e-konsultacijas/16447-nepilngadiga-iesaistisana-kontrolpirkuma-veiksana-ir-tiesiska-2019

pirms 2 mēnešiem, 2020.12.13 11:07

Pāvilostas novadā