FOTO: Priekules novada Prūšu ūdenskrātuvē ielaiž vairāk nekā 6000 zandartus

Ar LAD Zivju fonda atbalstu Priekules novada Prūšu ūdenskrātuvē 19. oktobrī tika ielaisti 6500 vienvasaras zandarti.

Pavasarī cenu aptaujā par zivju mazuļu piegādi uzvarēja Ērika Rāvas ZS zivjaudzētava Durbes novada Padonē, kuras īpašnieks Ēriks Rāva apliecināja, ka zandarti ir ļoti pieprasīta zivs un, ka viņa zemnieku saimniecība tos audzē lielos vairumos, tos piegādājot daudziem dīķiem un ezeriem visā Latvijā, portālu "Rekurzeme" informē Virgas pagasta pārvaldes un projekta vadītāja Daiga Egle. 

Zivju ielaišnas procedūrās piedalījās Valsts Vides dienesta vecākais inspektors Ģirts Liepiņš un Pārtikas Veterinārā dienesta valsts dienvidkurzemes pārtikas inspektore Indra  Rjabko, kas  vēroja zivju ielaišanas procesu un palīdzēja tiem zandartu mazuļiem, kas apjukumā bija aizbēguši zem tuvējās laivas.

Zivju mazuļu transportēšanai bija pielāgots speciāls transports - liels konteiners ar skābekļa pievadu, kas nodrošina mazuļu pārvadāšanu arī lielākos attālumos. "Mūsu brauciens ilga 45 minūtes, līdz mūsu zivju transporta un pavadošo transportu ekipāžas piebrauca Prūšu ūdenskrātuves teritorijai, kur mūs sagaidīja ūdenskrātuves uzraugs Alīda Putere, kas bija iepriecināta par zivju mazuļiem. Speciālais transports piebrauca maksimāli tuvu ūdensvirsmai un tad -  pašteces ceļā, visi 6500 zivju aizspurdza lielajā ūdenī. Tikai nedaudzus nācās "padzīt" uz priekšu, jo tie ātrumā mēģināja paslēpties zem tuvumā esošās laivas," stāsta D. Egle.

D. Egle saka paldies LAD Zivju fonda padomei un "Bior institūtam" par iespēju piedalīties šajā projektā un iegādāties zivju mazuļus par ES finansējumu 1384.24 eiro un protams, liels paldies Priekules novada domei par piešķirto  līdzfinansējumu 346.06 eiro zandartu mazuļu iegādei. "Tas, ka zandarti aug un attīstās Prūšos šovasar pierādīja makšķerēšanas čempionāts, kurā izdevās vairākus kilogramus izvilkt un atrādīt, ka mūsu ūdenstilpnē zandarti dzīvo! Kā jau katru gadu - aicinām makšķerniekus cītīgāk aizpildīt informāciju par lomiem, kas prasīti licences otrajā pusē. Mēs – gan savā pagastā, gan statistikai dienestiem vēlētos zināt, kādas zivis Prūšos ķeras vislabāk un kuras retāk, tie arī jānosūta Vides dienesta inspektoriem gada beigās. Otrs aicinājums – pērciet licences gan pie ūdenskrātuves uzrauga uz vietas piezvanot pa tālruni 29377366, gan pagasta pārvaldē un abos DUS "Kings" Kalētos un Priekulē, jo tādējādi Jūs atbalstat zivju resursu papildināšanu, piekļuvi un uzraudzību mūsu novada Prūšu ūdenskrātuvē," mudina D. Egle.

Pievieno komentāru

Priekulē