Guntars un Jana Hartmaņi pamet bagāto Norvēģiju, lai reanimētu viesu namu Priekulē

Pēc desmit pavadītiem gadiem Norvēģijā, kur izveidota stabila dzīve, Hartmaņu ģimene sapratusi, ka netālajā kaimiņzemē tomēr pietrūkst īstas māju sajūtas. “Atgriežoties Norvēģijā pēc ciemošanās Latvijā, vienmēr bija sajūta, ka esam atgriezušies tur strādāt, nevis dzīvot,” pauž Guntars Hartmanis. Abi ar sievu Janu Latvijā par savu dzīves pieturas punktu ir izvēlējušies Priekuli, kur sākuši saimniekot mazpilsētas vienīgajā viesu namā.

Guntars un Jana Hartmaņi ir liepājnieki. Abi mācījušies vienā skolā un klasē. Pēc vidusskolas absolvēšanas pārcēlušies uz Rīgu. Pēdējos gadus pirms aizbraukšanas dzīvojuši Ādažos, kur iegādāts dzīvoklis. Strādājuši galvaspilsētā. Skandināvijas valstī Hartmaņi sākuši dzīvi no nulles. Guntars iepriekš nokārtojis autovadītāja tiesības, lai varētu braukt ar smago automašīnu.

Kāpēc mazpilsēta Priekule, nevis Liepāja vai Rīga, kas pārim ir daudz tuvākas vietas? “Mēs skatījāmies, kā gribētu savu ikdienu plānot, ko vēlētos darīt. Meklējām variantu. Interesants šķita risinājums ar viesu namu, jo tas nozīmē, ka varam plānot savu laiku, būt paši sev saimnieki. Mūs tāds ikdienas modelis nākotnē apmierinātu. Gribējām tuvāk Liepājai, bet ne Liepājā, jo tās tuvumā viesu namiem ir diezgan augsta konkurence un tādi uzņēmumi maksā ļoti dārgi,” stāsta ģimenes galva.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 19. septembra numurā!

Pievieno komentāru

Priekulē