Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Priekules novadā piemin represiju upurus

Iedzīvotāju nami un sabiedriskās iestādes 14. jūnijā ir noformētas ar karogiem melnās lentēs. Cilvēki piemin melno dienu pirms 79 gadiem, kad 1941. gada naktī no 13. uz 14. jūniju notika Baltijas iedzīvotāju masveida izvešana uz PSRS Sibīrijas, Tālo Austrumu un Tālo Ziemeļu apgabaliem. Vienā naktī no Latvijas vien tika izvesti vairāk nekā 15 000 cilvēku.

Priekules novada pašvaldībā ik gada sēru dienu piemin represēto piemiņas vietās Priekulē, Virgā, Krotē. 14. jūnijā būs iedegtas sveces un ikviens aicināts nolikt ziedus, informē Priekules novada kultūras nodaļas vadītājs Gundars Venens. Viņš norāda, ka sestdien, 13. jūnijā, Priekules novada domes priekšsēdētāja un pagastu pārvaldes vadītāji apciemoja represētos ļaudis viņu mājvietās, iepriecināja ar svaigām zemenēm un, kā to paredz domes lēmums, ar finansiālu atbalstu.

Šādu iepriecinājumu saņēma arī Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieki, kas tika iesaukti pret paša gribu un saņēma nozīmīgu kaitējumu savai veselībai. Černobiļas avārija tiek uzskatīta par lielāko katastrofu kodolenerģijas vēsturē, gan pēc tās seku iespējamā bojā gājušo un cietušo cilvēku skaita, gan pēc saimnieciskajiem zaudējumiem.

Pievieno komentāru

Priekules novadā