No Vaiņodes uz Priekuli un Liepāju – bez kratīšanās 10

Vaiņodes novadā ikviens autobraucējs ļoti labi atceras, kā bija braukt uz Priekuli vai Liepāju. Stūre jāsatver ar abām rokām un automašīna jāvada uz to pusi, kas tobrīd ir labāka, t.i. ne vienmēr braucām pa ceļa labo pusi, kā to praktizē lielā daļā Eiropas, bet gan pa ceļa labāko pusi.

Ilgus gadus vaiņodnieki saņēma atraidījumu no dažādām valsts institūcijām ar tekstu, ka nauda ceļam neesot, jāgaida nākošais gads, un tā gadu no gada, teju trīs desmitgades, stāsta Vaiņodes novada domes priekšsēdētājs Visvaldis Jansons.

V. Jansons norāda, ka šā gada sākumā satiksmes ministrijas pārstāvji brauca vērtēt Priekules – Skodas ceļu, kā arī tika paaicināti apskatīties Priekules – Vaiņodes ceļa posmu. Skodas ceļš ir tik katastrofālā stāvoklī, ka tam nepieciešams projekts, līdz ar to labot to šajā un nākāmajā gadā nepagūs. Savukārt Priekules – Vaiņodes ceļš, lai arī bija sliktā stāvoklī, tomēr tam pietiktu ar virskārtas atjaunošanu, un šādā situācijā atjaunošanas darbi iespējami bez projekta.

Liels nopelns pienākas topošā Dienvidkurzemes novada visu pašvaldību vadītājiem, jo visi 8 pašvaldību vadītāji vienbalsīgi piekrita tam, ka Priekules – Vaiņodes ceļam jābūt prioritātei un jāpretendē uz labāku segumu jau šogad.

Pienāca jūlijs un ilgi gaidītais notikums sāka īstenoties. Sākās seguma atjaunošanas darbi uz autoceļa Priekule–Vaiņode (P135) visā šī ceļa garumā (0,643.-15,970. km). Daļā remontējamā posma notika izlīdzinošās asfalta kārtas ieklāšana un visā garumā – virsmas apstrāde. Plānots sakārtot arī ūdens novades sistēmu. Ceļa remontu plānots pabeigt septembrī.

Finansējums, 992 tūkstoši eiro (ar PVN), rasts no valsts līdzekļiem. Satiksmes ministrs Tālis Linkaitis ir izpildījis iepriekšējo satiksmes ministru atrunas un neizdarītos solījumus.

Beidzot arī Vaiņodes novada iedzīvotāji var justies piederīgi Latvijai, jo tagad kā cilvēki varēsim nokļūt uz Priekuli, Liepāju vai citu apkārtnes pilsētu. Kratīšanās pa bedrēm šajā virzienā nu uz laiku ir kļuvusi par vēsturi.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

kā ta...

uz Liepāju jau gan var aizbraukt bez kratīšanās...varētu padomāt, ka tur ar jauns asfalts uzliets.

pirms gada, 2020.09.08 18:13

sliedes

Sliedes pie Priekules gan vajadzēja demontēt pie reizes.

pirms gada, 2020.09.09 08:45

Vanaggulbis

Jansons vairāk kā četru nopietnu apstākļu dēļ vispār NEDRĪKST ieņemt šo amatu, deputātu izlikšanās mirušiem, lai nepildītu nosacījumus- par nevainojamu reputāciju priekšstāvim, ar šādu rīcību sevi ir izsmēluši un norakstījuši. Pasakas un lētos trikus piepiedīsim aizmirst, turpmāk savu morāli un atbildību pašraksturosiet!!! ....

pirms gada, 2020.09.12 18:20

kaut

kā ļoti bieži dzirdēti un pazīstami murgi :)))

pirms gada, 2020.09.17 14:27

garīdzniecei A

slimie suņa murgi tas nenozime kad nomaina niku no Alda uz Vanagulbis uzreiz neviens nepateiks kas raxta

pirms gada, 2020.09.17 14:43

Vainodniece

Alda taču vienreiz beidz to cilvēku apriešanu. Pameklē darbu un sāc strādāt. Kaut gan mūsu ciematā tev to neatrast. Brauc uz tālākām vietām kur tevi nepazīst.

pirms gada, 2020.09.17 19:04

Novadnieks

Beidzot tas ir pateikts! Jau riebums nāk visu laiku lasīt tās riebeklības teju pie katra raksta. Tāda sajūta, ka cilvēkam cita nekā nav ko darīt, kā tikai citiem "samazgas" gāzt virsū. Kaut kad taču to visu apriebjas lasīt. Cita starpā, vajadzētu papētīt vai publiska neslavas celšana, aizskaršana, dažkārt pat ļoti asa - nav sodāma lieta...

pirms 12 mēnešiem, 2020.09.26 14:54

nu i nu!

No kurienes atnāci mani pamācīt?
Vaiņodniece mani tā neizvestu. Citā miestā nekad, nevienu neesmu izrīkojusi!
Šeit mani senči deviņās paaudzēs!!

pirms 11 mēnešiem, 2020.10.29 21:25

Jā!

Re, nu gan nopūlējušies ar atrakstīšanos un kolektīvā kā vienmēr!
ŠĀDU .......domas mani neinteresē un nelasu, ja zināma iespējamā katra pamatvērtību skala!!
Tā sanācis, lai izsprauktos pat savu biogrāfiju daži piemelojuši.....KAUNS!! Neuzdodi sapņojumu par REALITĀTI. Kauns nebija melot tik mazsvarīgajā, tad ko sagaidīt no melnušu brigādes un to brigadiera.
Lai brigadieris nosauc sava senča darbus ar ko būtu vēstures lapā minams...tikai pudeles un PSRS KP biedra karte. Arī dēls kā klases trijnieku karalis un pēdējā plāna skolnieks sabiedriskajā darbā, bet darbavietā jau PSRS KP biedrs strādāja sū dus pašu cilvēkiem....smirdošais jenots....par tādu viņu sovhoznieki iesaukuši.
Trūkst argumentēta doma, lai bez samazgām manu viedokli un faktus apstrīdētu!!
Par saviem vārdiem un darbiem IR JĀATBILD, tas nav vienkārši ja esi laipotājs.
Nekad es nemeloju, nezogu, neapvainoju cilvēkus, saku patiesību un ne aiz muguras, darbus apņemos un izdaru līdz galam.
Pavērojiet kovārņu un vārnu uzvedību!!!
Pavērojiet zirga un saimnieka tandēmu!!

Esmu par atklātu diskusiju, pēc ilgggadīgā pienesuma savam novadam!! LŪDZU. LAIKU un VIETU!!!

pirms 11 mēnešiem, 2020.10.29 19:23

Jā!

Vanaggulbis ir divu apmaksātu Domes juristu vārdu apkopojums, kuri Tiesā, Abgabaltiesā un Augstākajā Tiesā cieta smagu zaudējumu un arī tajā skaitā varonīgais DOMES kolektīvs. Kuri uzsāka ļooooti neglīti un pretlikumīgu uzkasīšanos. Katrs savu runu iekaliet sev svētai atmiņai!!
Ja advokātus Dome nepārpirktu būtu tad runas vērti. Pārpirkta advokāta vietā viena biju Abgabalā līdz jauniem papildspēkiem. Tā kā aizstāvēt zaudētājus, neliešus un lielāko novada zagli, tā ir katra IZVĒLE.

pirms 11 mēnešiem, 2020.10.29 19:41

Vaiņodē