Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Vilku medības šajā sezonā turpmāk atļautas tikai ar ikreizēju pieteikšanu

Foto – Pixabay

Līdz 10.janvārim Valsts meža dienests (VMD) saņēmis informāciju par 270 vilku nomedīšanu, tādējādi vilku medības šajā sezonā turpmāk atļautas tikai ar ikreizēju pieteikšanu, aģentūru LETA informēja VMD.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā skaidroja dienestā, 2021./2022.gada medību sezonā VMD noteicis pieļaujamo vilku nomedīšanas apjomu 280 dzīvnieku apmērā. Saskaņā ar VMD rīkojumu no brīža, kad līdz pieļaujamā vilku nomedīšanas apjoma izpildei atlikuši desmit dzīvnieki, vilku medības atļautas tikai ar ikreizēju pieteikšanu, saskaņojot tās ar attiecīgās VMD virsmežniecības inženieri medību jautājumos.

Tas nepieciešams, lai pieļaujamais vilku nomedīšanas apjoms netiktu pārsniegts.

Līdz šim šosezon visvairāk vilku ticis nomedīts Austrumlatgales virsmežniecībā, kur kopumā nomedīti 53 dzīvnieki, kam seko Ziemeļkurzemes virsmežniecība ar 45 nomedītiem vilkiem un Zemgales virsmežniecība ar 37 nomedītiem vilkiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vismazāk vilku nomedīts Rīgas reģionālajā virsmežniecībā, kur nomedīto dzīvnieku skaits patlaban ir pieci.

Dienestā norāda, ka Latvijā pieļaujamais vilku nomedīšanas apjoms tiek noteikts katru gadu. Latvijā vilks ir īpaši aizsargājama ierobežoti izmantojama suga, kuru drīkst medīt stingri noteiktos apjomos, vienlaikus saglabājot labvēlīgu vilku populācijas stāvokli.

Medību sezonā tiek noteikts tāds pieļaujamais nomedījamo vilku apjoms, kas neapdraud šo dzīvnieku populācijas atjaunošanos un vienlaicīgi dod iespēju medniekiem mazināt zaudējumu risku, ko plēsēju koncentrācija un to uzvedības pārmaiņas rada lauksaimniecībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Medību noteikumi nosaka, ka vilkus medību sezonas laikā drīkst medīt no 15.jūlija līdz noteiktā nomedīšanas apjoma sasniegšanai, bet ne ilgāk par 31.martu. Iepriekšējā gadā vilku medību sezona noslēdzās 15.martā.

VMD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas atbild par meža politikas realizāciju visā Latvijas teritorijā, uzrauga normatīvo aktu ievērošanu un realizē atbalsta programmas ilgtspējīgas mežsaimniecības jomā. Tāpat VMD ir medības uzraugošā iestāde.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.