Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Vītolu fonda administrētās stipendijas saņem 55 Dienvidkurzemes novada un Liepājas pilsētas jaunieši

Jau 22 gadus Vītolu fonds ir bijis svarīgs atbalsts daudzu Latvijas jauniešu izglītības sekmēšanā. Pateicoties vairāk nekā 372 ziedotājiem no Latvijas, Amerikas Savienotajām valstīm, Austrālijas, Kanādas, Lielbritānijas, Venecuēlas, Horvātijas un Zviedrijas, jauno mācību gadu Latvijas augstskolās uzsāka 840 studenti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gada laikā stipendijās plānots izmaksāt 2 miljonus eiro. Aiz katra ziedotāja dibinātās stipendijas ir dzīvesstāsts, kas kalpo par pamudinājumu jauniešiem tiekties uz panākumiem, nākotnē veicinot mūsu valsts izaugsmi, portālu “ReKurZeme” informē Vītolu fonds.

Kopš fonda dibināšanas, ir izveidota cieša sadarbība ar Rīgas Stradiņa universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti, RTU Liepāja, Latvijas Universitāti, Vidzemes Augstskolu, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti, Latvijas Kultūras akadēmiju, Latvijas Mākslas akadēmiju, Rīgas Ekonomikas augstskolu, Ventspils Augstskolu, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, Daugavpils Universitāti, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju, Rīgas Biznesa skolu, Banku Augstskolu u.c. Vītolu fonda darbības laikā izskoloti vairāk nekā 5000 studenti.

2024./2025. mācību gadā ziedotāju stipendijas no Dienvidkurzemes novada un Liepājas saņem 55 jaunieši:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Reičela Rone (Aleksandra Vorobjova stipendija), Laura Vecbaštika (Jāņa Spirēna piemiņas stipendija), Daila Vilde (Ojāra Veides fonda stipendija), Ralfs Šuba (Profesora Edgara Imanta Siliņa piemiņas stipendija), Rebeka Zvirbule (SIA “EUROSKOR LATVIJĀ”), Guna Troika un Daniels Sergejs Afanasjevs (Viļa un Martas Vītolu stipendija), Arnita Aploka (Vītolu fonda stipendija), Annija Pauzere (Egona un Ritas Kaimiņu stipendija), Enriko Babko (AS “Citadele banka” stipendija), Reinis Stadsvolds (Artura Treija piemiņas fonda stipendija), Krists Kristaps Ročāns (“Daugavas vanagu” Toronto nodaļas stipendija), Eduards Grundmanis (Dr.Emīla Osis un Daces Muriks-Osis piemiņas stipendija), Zane Kalveniece (Gunāra un Ināras Reiņu stipendija), Renāte Ausmane (Jāņa un Annas Marijas Eglītes piemiņas stipendija), Anna Marija Mackare (Mirdzas un Zelmas Lūsis piemiņas stipendija), Alise Berķe (Ilmāra un Veras Dambergu stipendija), Sofija Bumbule (Ainas Kļaviņas piemiņas stipendija), Laura Stalidzāne (Andra Kļaviņa stipendija), Gustavs Ostapenko (Studentu korporācijas “Fraternitas Lataviensis”, Alfreda un Almas Apses piemiņas stipendija), Anna Ločmele (Miķeļa un Ievas Gravu piemiņas stipendija), Elizabete Mazure (Emmas A. Kampes piemiņas stipendija), Annija Sermoliņa, Santa Zauka, Alīna Nellija Sedola, Daniels Jānis Jurjevs un Karīna Jansone (Alfrēda un Sarmītes S. Gravu ģimenes stipendija), Silva Bumbule, Daniela Lediņa un Kitija Sinda Pauzere (Aleksandra un Austras Circeņu piemiņas stipendija), Alta Egliņa (SIA “Kokpārstrāde 98” stipendija), Brenda Blūma-Saimniece (ERGO stipendija), Marija Taujēna (Edvīna Peniķa piemiņas stipendija), Ieva Bērziņa (Dulcie un Andreja Ozoliņu piemiņas stipendija), Monta Gruškēvica (Dulcie un Andreja Ozoliņu piemiņas stipendija), Kristers Tomsons un Kristians Zorens Filaks (Jūlija Augusta un Dorotejas (dzim. Stankevičs) Asaru, Mārtiņa un Dzidras (dzim. Asaris) Ikvildu, Voldemāra un Ainas (dzim. Asares) Paegļu piemiņas stipendija), Laura Catlakša un Anna Petrova (Zvejnieku ģimenes stipendija), Amanda Lubiņa (SIA “Apsīte” stipendija), Jasmīna Astrauska, Sofja Lomaņņikova, Jeļizaveta Mazikina, Amanda Rupeika, Sandija Stalta, Markuss Ukstiņš un Arūns Višs (Anonīmās Austrālijas ziedotājas piemiņas stipendija), Laura Pirkule, Madara Rēdere un Victoria Vidiburskis (Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendija), Alise Laimiņa, Uvis Deķeris un Aleksa Kriķe (Gunāra Šterna piemiņas stipendija), Ņikita Ivanovs un Danieļus Skutuls (LSC stipendija).

Vītolu fondā dibinātas īpašas stipendijas, kas ir atbalsts Dienvidkurzemes novada jauniešiem. Ziedotāja Alfreda Gravas dzimtā puse ir Kurzeme, Bārtas pagasts. Dzīvojot svešumā ASV, Alfreds Grava kopā ar sievu Sarmīti Gravu izlēma dibināt savu un ģimenes locekļu piemiņas stipendijas, lai vēl vairāk jauniešu varētu iegūt izglītību Latvijā. 2020. gadā Alfreds Grava devās mūžībā, un stipendiju turpina Sarmīte Grava kopā ar dēlu Pēteri.

  1. gadā ziedotāji Gunārs un Ināra Reiņi no ASV izlēma dibināt divas stipendijas, kas paredzētas studentiem no Liepājas (Gunāra Reiņa dzimtā vieta) un Ludzas novada, Kārsavas (Ināras Reines dzimtā vieta). Abi ik gadu tiekas ar saviem stipendiātiem gan Rīgā, gan Liepājā.

Arī Jānis Spirēns, kaut arī ilgus gadus nodzīvoja tālajā Austrālijā, savu dzimto vietu Nīcu, savu Kurzemi, nekad neaizmirsa – savā testamentā viņš vēlējās dibināt stipendiju, kas palīdzētu iegūt augstāko izglītību kādam talantīgam nīceniekam, un uzticēja šo stipendiju pārvaldīt Vītolu fondam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Nav svarīgi, cik daudz reizes notikums atkārtosies, mēs visu mērogosim pret to pirmo reizi, – uzvaras, vilšanās, priekus, sāpes, mīlestības un piedošanu. Skola ir kā sporta treniņš, kā straumēšanas vietnes pirmā mēneša izmēģinājums, kā melnraksta papīrs – pamats, ko nekad vairs neatkārtosi, bet kurš būtu noderīgs ikreiz, kad vajadzēs mēģināt no jauna,” savās pārdomās dalījies bijušais stipendiāts Dāvids Rubens. Lai šie vārdi mums visiem kalpo par iedvesmu turpmākajam darbam!

Nākamā pieteikšanās Vītolu fonda administrētajām stipendijām sāksies no 2025. gada 1. februāra līdz 1. martam. Plašāka informācija par pieteikšanos: www.vitolufonds.lv

Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.