Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

VVD: Mājsēdes dēļ šoruden lašveidīgo nārsta laikā samazinājusies maluzvejnieku aktivitāte

Publicitātes foto.

Šoruden uz četrām nedēļām noteiktā mājsēde samazināja arī maluzvejnieku aktivitātes lašu un taimiņu migrācijas laikā ūdenstilpēs, jo šādas nelikumīgas darbības visbiežāk tiek veiktas naktī, aģentūru LETA informēja Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību speciāliste Aija Jalinska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tādējādi šogad netraucēti varēja iznārstot laši un taimiņi, kuri citkārt, iespējams, būtu nokļuvuši nelikumīgu zivju ieguvēju rokās.

VVD vides inspektori sadarbībā ar sabiedriskajiem vides inspektoriem oktobrī un novembrī pastiprināti kontrolēja Latvijas ūdenstilpnes, kur notiek lašveidīgo zivju migrācija. Veicot zvejas kontroles reidus, sadarbībā arī ar Valsts policijas, pašvaldību policijas, Dabas aizsardzības pārvaldes un Valsts robežsardzes amatpersonām, atrasti un izcelti 154 nelikumīgi izmantoti zvejas rīki, kas ir par 79 nelikumīgiem zvejas rīkiem mazāk nekā 2020.gadā.

Jalinska norāda, ka kopumā no ūdenstilpēm šogad izcelti 85 zivju tīkli, 50 nēģu zvejas rīki, astoņi makšķerēšanas rīki, četri zivju un četri vēžu murdi, kā arī brienamais zvejas rīks, zivju durklis un ar linumu pārvilkta metāla konstrukcija. Šoruden visvairāk nelegālo zivju ieguves rīku tika konstatēts Kurzemes reģiona upēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī gada oktobrī un novembrī veiktas 278 pārbaudes lašu un taimiņu migrācijas ūdenstilpnēs. Sāktas 13 administratīvā pārkāpuma lietas. No tām astoņas par makšķerēšanas noteikumu pārkāpumiem, četras par rūpnieciskās zvejas pārkāpumiem iekšējos ūdeņos un viena par rūpnieciskās zvejas pārkāpumiem jūras piekrastē. Vienā gadījumā lietas materiāli nodoti Valsts policijai (VP) krimināllietas sākšanai.

Pateicoties sabiedrības aktīvai iesaistei un VVD vides inspektoru profesionālai un ātrai rīcībai, novembra sākumā izdevās identificēt iespējamās vainīgās personas, kas “Facebook” bija publicējušas video, kā veic nelikumīgu lašveidīgo zivju ieguvi ar durkli, nformē Jalinska. Tā kā konkrētajā gadījumā noziedzīgā nodarījuma rezultātā zivju resursiem nodarīts būtisks kaitējums, sākts kriminālprocess, VP veic pirmstiesas izmeklēšanu.

VVD aicina iedzīvotājus neiegādāties nelikumīgi nozvejotas zivis, kā arī turpmāk ziņot par novērotajiem pārkāpumiem, zvanot pa tālruni 26 338 800.

Kopumā šogad, zemā ūdenslīmeņa upēs dēļ, oktobrī lašu un taimiņu nārsta migrācija bija novērojama salīdzinoši nelielā intensitātē. Aktīvāka tā bija novembrī, kad palielinājās ūdenslīmenis upēs. Novembra beigās, kad lašveidīgās zivis pārsvarā jau bija iznārstojušas, tika izņemti vairāki nelikumīgi nēģu ieguves rīki, piebilst VVD pārstāve.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.