Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Ziemas riepu veidi: Kādas izvēlēties?

Kad nepieciešamas jaunas ziemas riepas, svarīgi pārdomāti veikt savu izvēli, jo tieši riepas ir būtisks elements, kas ietekmē drošību uz ceļa.
Pārdošanā ir vairāku veidu ziemas riepas, tādēļ, pirms iegādāties riepju komplektu savam auto, jāizvērtē savi braukšanas paradumi un vajadzības.

Centrāleiropas tipa ziemas riepas

Šāda tipa auto riepas piemērotas braukšanai pa labi tīrītiem pilsētas ceļiem un šosejām. Šāda tipa riepas nodrošina labu saķeri ar ceļu, vieglu vadāmību braucot pa sausu un slapju asfaltu. Tomēr jārēķinās, ka skarbākos ziemas apstākļos šādu ziemas riepu saķeres un bremzēšanas īpašības pasliktinās.

Skandināvu tipa riepas

Alternatīva radžotajām riepām ir skandināvu tipa riepas. Tās ir ar mīkstu gumijas sastāvu, nodrošina labu saķeri un teicamu bremzēšanu uz sniegotas, apledojušas ceļa virsmas. Jārēķinās gan ar to, ka, braucot ar šīm riepām apstākļos, kad gaisa temperatūra pārsniedz + 7 grādus, tās nodilst ātrāk.

Ziemas riepas ar radzēm

Ja pārsvarā nākas pārvietoties pa slikti tīrītiem lauku ceļiem, laba izvēle būs riepas ar radzēm. Tomēr jāņem vērā, ka šādas riepas būs skaļākas, braucot pa tīrītu asfaltu. Tāpat jāatceras, ka radžotas riepas daļā Eiropas valstu ir aizliegtas – ja ar auto tiek plānots doties ārpus Latvijas, jāizvēlas cits risinājums.

Būtisks faktors, kas ietekmē riepu izvēli – cena

Riepu izvēli ietekmē plānotie braukšanas apstākļi. Izvērtējot savus ieradumus, varēsiet izvēlēties atbilstoša tipa riepas.

Vēl kāds būtisks faktors ir riepu cena. Tomēr šajā gadījumā uz kvalitātes rēķina noteikti taupīt nevajadzētu. Labākā un drošākā izvēle, protams, ir Premium klases riepas, kas neatkarīgajos riepu testos uzrāda visaugstākos rezultātus. Lai arī šo riepu cena ir augstāka, tomēr par drošību un braukšanas komfortu noteikti nevajadzēs uztraukties. Izmaksu ziņā lētāka alternatīva ir Premium klases ražotāju meitas uzņēmumu piedāvātās riepas.

Vajadzīgas jaunas riepas? Ieskatieties ‘’MMK Riepu Serviss’’ piedāvājumā, kur pieejamas ne tikai riepas dažādām prasībām, bet arī lietie diski. Riepu Serviss nodrošina arī tādus pakalpojumus kā riepu montāža un riepu balansēšana. Pieejama arī riepu garāža riepu uzglabāšanai. Labākās riepas Rīgā meklējiet šeit – www.mmkserviss.lv.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.