Šodien Liepājā viesosies daļa no “Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027” žūrijas locekļiem, lai klātienē iepazītos ar Liepājas un apkārtesošo novadu piedāvājumu un novērtētu potenciālās iespējas realizēt plānoto programmu, aģentūru LETA informēja pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.
Liepājas vizītē iesaistīti aptuveni 150 cilvēki – dažādas privātās un pašvaldības organizācijas – kultūras, izglītības iestādes, uzņēmumi, NVO, biedrības, kolektīvi – gan no Liepājas, gan Kuldīgas un Dienvidkurzemes novada. Dienas garumā Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 komanda kopā ar Liepājas un novadu ļaudīm centīsies izstāstīt un parādīt (ne)miera stāstu caur pašu iedzīvotāju prizmu.
Lazdāne uzsver, ka pašvaldībai ir dotas tikai astoņas stundas laika, lai parādītu plašās Kurzemes reģiona iespējas. Dienas programma esot veidota tā, lai žūrijas locekļi ieraudzītu un sajustu Liepājas paradoksus un sajustu novadu īpašo piedāvājumu un pievienoto vērtību.
“Mēs tiešām no visas sirds vēlētos plaši un detalizēti izstāstīt plānoto programmu, diemžēl atklāt to sīkumos nevaram, jo šī tomēr ir sacensība un pēc tam žūrija dosies vērtēt nākamās kandidātpilsētas Valmieru un Daugavpili,” piebilst Lazdāne.
Viņa novērtē, ka gatavošanās process jau pašlaik ir palīdzējis uzlabot ne tikai stratēģiskos procesus, bet arī ļoti praktisku ikdienas savstarpējo sadarbību starp institūcijām un iedzīvotājiem.
Izveidotas ciešas sadarbības ne tikai ar vietējiem un nacionālā līmeņa kultūras, izglītības un sociālās dzīves veidotajiem, bet norisinās arī plaša veida sadarbība ar starptautiskajiem sadarbības partneriem, ne tikai no Eiropas.
Liepājas pieteikuma koncepcijā “(ne)miers” izveidota plaša, daudzveidīgu žanru pārstāvēta piecu līniju programma, lai runātu par svarīgām problēmām, kas ir aktuālas gan Liepājai, gan Eiropai kopumā.
Katra no piecām programmas līnijām – “Eiropas sapnis”, “Pilsēta paradokss”, “Jaunatklāj vietējo!”, “Apzinātā mērenība” un “Radošā tālnojauta” – atklāj stāstu, kas cieši saistīts ar Liepāju un tās sasaisti ar Eiropu.
Programmā iekļautas konferences, diskusijas, festivāli, notikumi, nodarbību cikli, radošās rezidences, projektu konkursi, koncerti, izrādes, māksla publiskā telpā, lasījumi, pārgājieni, inscenēti piedzīvojumi dabā, izstādes un notikumi jaunās kultūrvietās, degradētās teritorijās un citi pasākumi. Gan lieli notikumi plašām ļaužu grupām, gan nelielāki un intīmāki – aptvertas visas auditorijas – gan kultūras gardēži, gan veidota programma cilvēkiem, kuriem kultūra ikdienā nav līdz šim aktuāla. Ir padomāts arī par cilvēkiem ar invaliditāti, dažādiem traucējumiem, sociālām problēmām.
Konkursa “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” aizstāvēšana notiks 9.maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur visas trīs kandidātpilsētas – Liepāja, Valmiera un Daugavpils – klātienē starptautiskajai žūrijai aizstāvēs savu piedāvājumu. Rezultāts par to, kura no trīs pilsētām iegūs “Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027” titulu būs zināms 10.maijā.
Reklāma