Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

30. Zvaigžņu festivāla atklāšanā pirmatskaņos Artura Maskata Trīskāršo koncertu “Bērnības taureņu dejas”

Arturs Maskats. Publicitātes foto

No 4. līdz 12. martam Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” norisināsies 30. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls, ko tradicionāli, sākoties pavasarim, rīko Liepājas Simfoniskais orķestris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jubilejas festivāla atklāšanas koncertā 4. martā pulksten 19 pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Artura Maskata Trīskāršais koncerts “Bērnības taureņu dejas”, ko Liepājas Simfoniskais orķestris Gunta Kuzmas vadībā izpildīs kopā ar izciliem solistiem – ērģelnieci Ivetu Apkalnu, flautisti Ditu Krenbergu un pianistu Reini Zariņu, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Arturs Maskats jau iepriekš sadarbojies ar Liepājas Simfonisko orķestri – 2017. gadā, 25. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla atklāšanā publikas vērtējumam pirmo reizi tika nodots Divpadsmitais Liepājas koncerts klavierēm un orķestrim, un jau šī opusa pirmatskaņojuma dienā dzimusi ideja par trīskāršo koncertu flautai, klavierēm un ērģelēm. Arī toreiz solista loma tika uzticēta Reinim Zariņam.

“Trīskāršais koncerts “Bērnības taureņu dejas” radies 2021. gada rudenī un ziemā,” stāsta Arturs Maskats. “Tieši rudeņos un ziemās mums visvairāk gribas domāt par taureņiem, par vasaru un siltajiem vējiem, par visu tik ātri gaistošo un tomēr nepārejošo.”
Skaņdarbs tapis pēc Liepājas Simfoniskā orķestra un solistu Ditas Krenbergas, Ivetas Apkalnas un Reiņa Zariņa ierosmes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šis darbs veltīts manai bērnībai, maniem audžuvecākiem – krustmātei un krusttēvam Lilijai un Artūram Raģiem, kuri kādā tālā Ziemassvētku vakarā kristībās turēja mani uz rokām, kamēr nelielā Strenču baznīca bija pilna ar cilvēkiem, un lielā egle mirdzēja un smaržoja. Tā nu savijas kopā bērnības ziemas un vasaras, gaismas atspīdumi baznīcas logos un vējā virpuļojošie taureņi. Imants Ziedonis dzejoļu krājumā “Taureņu uzbrukums” rakstījis: “Debesīs deg taureņu zvaigzne”. Jā, patiešām – viņa tur ir!” stāsta komponists.

Arturs Maskats ir viens no spilgtākajiem mūsdienu latviešu komponistiem. Viņa mūziku raksturo spriega emocionalitāte un jūtīguma un intelektuālisma organiska līdzāspastāvēšana. Komponista daiļrades kodols ir teātra mūzika – tās klātbūtne mūzikas satura dziļākajā slānī bieži ir jūtama arī citu žanru skaņdarbos.

Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls no 2022. gada 4. līdz 12. martam norisināsies jau 30. reizi. Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotie pavasara mūzikas svētki piecos koncertos pulcēs izcilus dažādu žanru mūziķus un piedāvās jaunu skaņdarbu pirmatskaņojumus. Festivālā uzstāsies tādi Latvijā un ārpus valsts robežām pazīstami solisti kā ērģelniece Iveta Apkalna, pianisti Reinis Zariņš un Aleksandrs Meļņikovs, flautiste Dita Krenberga, operdziedātāja Hibla Gerzmava, kā arī stīgu kvartets no Lielbritānijas “Albion Quartet”. 30. Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu atbalsta Kultūras ministri

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.