Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

30. Zvaigžņu festivālā muzicēs prestižais britu stīgu ansamblis “Albion Quartet”

Foto – Steve Gullick

Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā, ko tradicionāli, sākoties pavasarim, rīko Liepājas Simfoniskais orķestris, ar īpašu koncertprogrammu uzstāsies mūziķi no Lielbritānijas – “Albion Quartet”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  1. martā pulksten 19 Zvaigžņu festivālā Dzintara Jurgelaiša kamerzālē koncertzālē “Lielais dzintars” izskanēs izsmalcināts kamermūzikas koncerts, kur britu stīgu kvarteta izpildījumā skanēs Ludviga van Bēthovena, Antonīna Dvoržāka, kā arī Jāzepa Vītola mūzika, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Albion stīgu kvartets nodibināts 2016. gadā. Tā sastāvā ir četri aizrautīgi, izcili britu mūziķi, kurus vieno ticība kamermūzikas spējai atstāt dziļu ietekmi uz cilvēku – gan mūziķi, gan klausītāju. Sastāvs uzstājies Francijā, Vācijā, Itālijā, Portugālē, Beļģijā, Nīderlandē un daudzviet Lielbritānijā. Šie mūziķi regulāri sniedz meistarklases arī skolās un ar klasisko mūziku iepazīstina bērnus, kuriem dažādu apstākļu dēļ nav iespējas apmeklēt koncertus vai mācīties mūzikas instrumentu.

“Albion Quartet” mūziķu rīcībā ir slaveno itāļu meistaru Stradivāri un Gvarnēri izgatavotie izcilie stīgu instrumenti, uz kuriem Zvaigžņu festivālā tiks atskaņota pasaules klasiķu – Bēthovena un Dvoržāka mūzika, gan arī mūsu pašu Jāzepa Vītola Intermeco no Otrā stīgu kvarteta.

“Mums bija tiešām brīnišķīga iepazīšanās ar latviešu mūzikas klasiku, un mēs ceram, ka jūs to izbaudīsiet tikpat ļoti, kā mēs,” stāsta britu mūziķi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šī programma mums ir ļoti dārga; esam pavadījuši daudz laika, iedziļinoties Dvoržāka mūzikā. Līdz šim esam ieskaņojuši jau četrus viņa kvartetus, un Liepājā atskaņosim vienu no mūsu iecienītākajiem – Stīgu kvartetu Nr.13, pilnu sajūsmas, prieka un skaistu melodiju. Savukārt programmā iekļautais pēdējais no Bēthovena kvartetiem Op.135, bez šaubām, ir šedevrs. Mēs tik ļoti izbaudām tā četru daļu līdzvērtīgo mijiedarbību un ugunīgo dzīvīgumu. Tur ir gan neprāta mirkļi, gan tā pārpasaulīgi lēnā kustība. Ļoti ceram padarīt neaizmirstamu šo mūsu pirmo uzstāšanos Latvijā.”

Stīgu kvartets Albion ir skaņu ierakstu kompānijas “Signum Classics” ekskluzīvie mākslinieki. Viņu nesenākais ieraksts ir britu komponista Ričarda Blekforda skaņdarbs “Kalon” diviem stīgu kvartetiem, kas tapis sadarbībā ar Čehijas filharmonijas stīgu kvartetu. Kvarteta koncertprogrammās blakus Rietumeiropas klasiķu darbiem bieži ir dažādu britu komponistu – Viljama Voltona, Elizabetes Makonijas, Keitas Vaitlijas un Keitas Soperas opusi. Mūziķi vairākkārt sadarbojušies ar britu – amerikāņu komponisti Freju Valī-Kohenu, pirmatskaņojot viņas jaundarbus.

Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls no 2022. gada 4. līdz 12. martam norisināsies jau 30. reizi. Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotie pavasara mūzikas svētki piecos koncertos pulcēs izcilus dažādu žanru mūziķus un piedāvās jaunu skaņdarbu pirmatskaņojumus. Festivālā uzstāsies tādi Latvijā un ārpus valsts robežām pazīstami solisti kā ērģelniece Iveta Apkalna, pianisti Reinis Zariņš un Aleksandrs Meļņikovs, flautiste Dita Krenberga, vijolniece Vineta Sareika, operdziedātāja Hibla Gerzmava, kā arī stīgu kvartets no Lielbritānijas “Albion Quartet”. 30. Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu atbalsta Kultūras ministrija, Liepājas pašvaldība, Valsts kultūrkapitāla fonds un fonds “Uniting History”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.