Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Abi vecāki pamatīgi piedzērušies vizinās ar automašīnu, salonā arī maza meitenīte

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas aizvadītajā nedēļā Skrundas pagastā apturēja automašīnu, kurā atradās mazgadīga meitene un viņas vecāki. Veicot alkohola pārbaudi abu vecāku izelpā, konstatēts, ka viņi atradušies alkohola reibumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3.jūnijā ap pulksten 21.40 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas Kuldīgas novadā, Skrundas pagastā apturēja automašīnu “Ford”, kuras vadītājs bija sēdies pie stūres alkohola reibumā. Veicot alkohola pārbaudi vīrieša izelpā, konstatēts, ka viņš atradies 2,07 promiļu reibumā. Tāpat vīrietim nav noteiktā kārtībā iegūtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības.
Ar vīrieti automašīnā atradās viņa dzīvesbiedre un divus gadus jaunā meita.
Likumsargi veica alkohola koncentrācijas pārbaudi arī sievietes izelpā un konstatēja, ka viņa atradusies 2,78 promiļu reibumā, līdz ar to abi meitenītes vecāki atradušies alkohola reibumā un nespēja uzraudzīt bērnu, portālu “ReKurZeme” informē Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Sieviete likumsargiem paskaidroja, ka vīrietis 3.jūnijā bija nopircis automašīnu “Ford”, ar kuru viņi izlēmuši aizbraukt uz veikalu Skrundā, taču atpakaļceļā viņus apturēja Valsts policija. Tāpat konstatēts, ka sieviete ir zaudējusi aizgādības tiesības pār visiem viņas bērniem un šobrīd par divus gadus jauno meitenīti rūpējas cits ģimenes loceklis, kurš ir kļuvis par aizbildni. Aizbildne paskaidroja, ka uz brīvdienām ar bāriņtiesas pārstāvju piekrišanu meitenīte tika nogādāta pie vecākiem.
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirknī pret transportlīdzekļa vadītāju ir uzsākts kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē un bez tiesībām, kā arī administratīvā pārkāpuma process par bērna uzraudzīšanu, atrodoties alkohola ietekmē. Šāds pats administratīvā pārkāpuma process uzsākts pret sievieti.

Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu, par bērna uzraudzīšanu, atrodoties alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē, kas var ierobežot spējas nodrošināt bērna drošību un aizsardzību no iespējamiem bērna dzīvības un veselības apdraudējumiem, ja to izdarījusi persona, kura atbildīga par bērna uzraudzību, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 210 eiro. Šie materiāli pēc piekritības tiks nosūtīti Kuldīgas novada domes Administratīvajai komisijai lēmuma pieņemšanai.

Valsts policija atgādina, ka transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā nav pieļaujama un tā apdraud gan paša, gan apkārtējo veselību un dzīvību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.