Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Āfrikas cūku mēri pagājušajā nedēļā konstatē arī Dienvidkurzemes novadā

Āfrikas cūku mēris (ĀCM) pagājušajā nedēļā Latvijā konstatēts 37 mežacūkām, kamēr nedēļu iepriekš saslimšana tika konstatēta 28 mežacūkām, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) publiskotā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saslimšana pagājušajā nedēļā konstatēta 11 mežacūkām Balvu novadā, tostarp astoņām mežacūkām Kubulu pagastā, divām mežacūkām Lazdukalna pagastā un vienai mežacūkai Rugāju pagastā, vēsta LETA.

ĀCM pagājušajā nedēļā konstatēts arī četrām mežacūkām Ludzas novadā, tostarp vienai mežacūkai Līdumnieku pagastā, vienai mežacūkai Pasienes pagastā, vienai mežacūkai Pildas pagastā un vienai mežacūkai Salnavas pagastā, kā arī četrām mežacūkām Tukuma novadā, tostarp divām mežacūkām Degoles pagastā, vienai mežacūkai Jaunpils pagastā un vienai mežacūkai Slampes pagastā.

Tāpat saslimšana pagājušajā nedēļā konstatēta trim mežacūkām Dienvidkurzemes novadā, tostarp vienai mežacūkai Dunalkas pagastā, vienai mežacūkai Sakas pagastā un vienai mežacūkai Vērgales pagastā, trim mežacūkām Gulbenes novadā, tostarp divām mežacūkām Daukstu pagastā un vienai mežacūkai Galgauskas pagastā, kā arī trim mežacūkām Rēzeknes novadā, tostarp divām mežacūkām Ilzeskalna pagastā un vienai mežacūkai Pušas pagastā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušajā nedēļā ĀCM konstatēts arī divām mežacūkām Kuldīgas novadā, tostarp vienai mežacūkai Ēdoles pagastā un vienai mežacūkai Rudbāržu pagastā, divām mežacūkām Madonas novadā, tostarp vienai mežacūkai Kalsnavas pagastā un vienai mežacūkai Ošupes pagastā, kā arī divām mežacūkām Ventspils novada Piltenes pagastā.

Saslimšana konstatēta arī vienai mežacūkai Augšdaugavas novada Vecsalienas pagastā, vienai mežacūkai Cēsu novada Stalbes pagastā un vienai mežacūkai Līvānu novada Rožupes pagastā.

Tādējādi mežacūku populācijā ĀCM šogad Latvijā konstatēts kopumā 1001 mežacūkai 29 novadu 209 pagastos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš 2014.gada jūnija, kad Latvijā pirmo reizi tika reģistrēts ĀCM, vīruss konstatēts kopumā 7003 mežacūkām, tostarp 2014.gadā Latvijā ĀCM tika konstatēts 217 mežacūkām, 2015.gadā – 1048, 2016.gadā – 1146, 2017.gadā – 1431, 2018.gadā – 905, 2019.gadā – 430, 2020.gadā – 377, bet 2021.gadā – 448 mežacūkām.

Vienlaikus ĀCM 2022.gadā skāris arī sešas saimniecības ar kopumā 1512 mājas cūkām.

PVD iepriekš aģentūrai LETA skaidroja, ka konstatēto ĀCM gadījumu skaita pieaugums mežacūku populācijā saistīts ar mežacūku populācijas pieaugumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LETA jau vēstīja, ka ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. ĀCM Ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Foto – Pixabay

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.