Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Aicina izteikt viedokli par saistošo noteikumu projektu izmaksu segšanai privātajiem bērnudārziem Liepājā

Lai veicinātu sabiedrības līdzdalību lēmumu pieņemšanas procesā, liepājnieki līdz 20.februārim var izteikt viedokli par Liepājas domes grozījumu projektu kārtībai, kādā pašvaldība sedz pirmsskolas izglītības programmas izmaksas privātajai izglītības iestādei, aģentūru LETA pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saistošo noteikumu projekta mērķis ir noteikt izmaksas 2023.gadam, kādas pašvaldība sedz privātajai pirmsskolas izglītības iestādei par vienu bērnu mēnesī, norādot konkrētas izmaksas katrā vecuma grupā. Tādējādi saistošie noteikumi paredz izglītības iespēju pirmsskolas izglītības programmā bērniem, kuriem pašvaldība nevar nodrošināt vietu pašvaldības bērnudārzā.

Šogad apstiprināts 223 813 eiro pašvaldības līdzfinansējums divām privātajām izglītības iestādēm, kas īsteno licencētu pirmsskolas izglītības programmu, – privātsākumskolai “Varavīksne” – 80 869 eiro, privātajai pirmsskolas izglītības iestādei “Pikucis” – 142 944 eiro.

Pašvaldības atbalsta apmērs vienam bērnam mēnesī pirmsskolas izglītības pakalpojuma nodrošināšanai privātajā izglītības iestādē šogad bērnam no pusotra gada līdz četru gadu vecumam ir noteikts 270,36 eiro, kas, ir par 30,60 eiro vairāk nekā pērn. Savukārt bērnam, kuram nepieciešama obligātā sagatavošana pamatizglītības ieguvei, maksa ir 174,95 eiro, kas ir par 26,52 eiro vairāk nekā pērn.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vidējā izmaksa vienam bērnam palielinājusies saistībā ar pedagogu un tehnisko darbinieku mēnešalgas palielināšanos un komunālo pakalpojumu tarifu pieaugumu.

Iedzīvotāji savu viedokli par saistošo noteikumu projektu var izteikt elektroniski pašvaldības mājaslapā, vai arī paust savu viedokli klātienē, kādā no pašvaldības Klientu apkalpošanas un pakalpojumu centriem, nosūtīt pa pastu vai elektroniski parakstītus ar drošu elektronisko parakstu, uz e-pastu “pasts@liepaja.lv”.

Saņemtos viedokļus pašvaldība apkopos un atspoguļos šo noteikumu projekta paskaidrojuma rakstā, virzot izskatīšanai komitejās un domes sēdē.

Kā vēstīts, Pašvaldību likuma 46.panta trešā daļa par saistošo noteikumu izstrādi nosaka, ka saistošo noteikumu projekts un tā paskaidrojuma raksts nododams sabiedrības viedokļa noskaidrošanai pirms tā virzīšanas izskatīšanai un pieņemšanai pašvaldības domē un domes komitejās. Viedokļa noskaidrošanas termiņš ir ne mazāks kā divas nedēļas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.