Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Aicina māksliniekus iesniegt darbus Liepājas vizuālās mākslas izstādei

No 8.novembra līdz 11.novembrim Liepājas muzejs Kūrmājas prospektā 16/18 aicina Liepājas un apkārtnes māksliniekus iesniegt darbus Liepājas vizuālās mākslas kopizstādei “Trauslais laikmets”, aģentūru LETA informēja Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katrs mākslinieks var iesniegt ne vairāk kā divus darbus.

Pēc neliela pārtraukuma, kas bija saistīts ar Covid-19 krīzi, kad nācās slēgt durvis apmeklētājiem un pārtraukt izstāžu darbību, Liepājas muzejs sadarbībā ar Kultūras pārvaldi šoruden turpina īstenot tradīciju par Liepājas un apkārtnes mākslinieku rudens vizuālās mākslas kopizstādi, skaidro Kārkla.

Paredzēts, ka šogad izstāde Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē Kūrmājas pr. 16/18 notiks no 17.novembra līdz 11.decembrim. Svinīgā izstādes atklāšana un Liepājas kultūras pārvaldes veicināšanas balvu pasniegšana paredzēta 17.novembrī plkst.17.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad izstādes vadmotīvs atspoguļojas tās nosaukumā “Trauslais laikmets”. Notikumi Ukrainā un Krievijas agresija ir sašķobījuši mūsu līdzšinējo paredzamo dzīvi un stabilitāti. Līdztekus enerģētikas krīzei, kas savērpusi daudzus pavedienus citās saimniecības nozarēs un dzīves jomās, radījusi zināmu satraukumu, neziņu un ieviesusi korekcijas līdzšinējās dzīves uztverē un paradumos.

Izstādes mērķis ir atklāt Liepājas profesionālās vizuālās mākslas parādi, eksponējot trīs pēdējo gadu laikā radītus darbus, radot priekšstatu par Liepājas mākslas dzīves kopskatu, tendencēm un virzību.

Liepājas muzejs saskaņā ar izstādes koncepciju un izraudzīto tēmu, saglabā iespēju veidot izstādes koptēlu un eksponējamo darbu atlasi. Izstādes atklāšanas dienā profesionāla žūrija vērtēs kopizstādes darbus un piešķirs balvas par mākslinieciski augstvērtīgākajiem un interesantākajiem darbiem, lai veicinātu mūsdienu mākslas procesu attīstību un sekmētu Liepājas mākslinieku jaunrades procesu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Darbus Liepājas vizuālās mākslas izstādei var iesniegt Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16/18, no 8.novembra līdz 11.novembrim no plkst.9 līdz plkst.17 muzeja mācību centrā.

Kopējais Kultūras pārvaldes balvu fonds – 1000 eiro. Liepājas muzejs iegādāsies vienu izstādes darbu muzeja mākslas krājuma papildināšanai. Darbu izvēlēsies Liepājas muzeja Krājuma komisija saskaņā ar Liepājas muzeja krājuma komplektēšanas koncepciju, īstenojot pārdomātu un mērķtiecīgu Liepājas muzeja krājuma politiku.

Foto – Liepājas muzejs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.