Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Aicina nobalsot par jaunas ielas nosaukumu Dienvidrietumu mikrorajonā Liepājā

Liepājas pašvaldība līdz 14.februārim rīko sabiedrības balsojumu, aicinot iedzīvotājus izteikt viedokli, kurš no trīs ielas nosaukuma variantiem būtu visatbilstošākais jaunizbūvētajai ielai Dienvidrietumu mikrorajonā, aģentūru LETA informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga daļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāji aicināti nobalsot par vienu no trīs izvirzītajiem variantiem – Saulrietu, Kāpu vai Viļņu iela.

400 metrus garā iela, kurai nepieciešams piešķirt nosaukumu, sāksies no Klaipēdas ielas krustojuma pie tirdzniecības centra “XL Sala” un virzienā uz jūru vedīs gar diviem bērnudārziem un noslēgsies pie daudzdzīvokļu dzīvojamajiem namiem.

Lai apzinātu iedzīvotāju viedokli, no 2022.gada 14.novembra līdz 12.decembrim tika organizēta sabiedriskā apspriešana, aicinot iedzīvotājus ieteikt savus priekšlikumus ielas nosaukumam. Tajā saņemti 300 iedzīvotāju viedokļi par kopumā 120 dažādiem ielu nosaukuma variantiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Starp visiem ieteikumiem bija ierosinājumi ielu nosaukt personu vārdos, piemēram, Aivara Brīzes, Aspazijas, Edgara Ernestsona, Kristapa Porziņģa, Maksa Paula Berči, Miķēļa Pankoka, Riharda Rubīna un citos.

Daudz ieteikumu bija par nosaukumu, kas saistīts ar blakus esošajiem diviem bērnudārziem, piemēram, Bērnības, Bērnu, Jaunatnes, Gudrinieku, Izglītības un citi. Būtiski dominēja nosaukumi, kas saistīti ar jūru un pludmali, piemēram, Bangu, Brīzes, Kāpu, Piejūras, Piekrastes, Saulesrietu, Pludmales, Viļņu un citi.

Tāpat saņemti ieteikumi, kas saistīti ar vietvārdiem, piemēram, Cēsu, Daugavpils, Hersonas, Kijevas, Redāna, Rēzeknes, Skuodas, Ukrainas un citi.

Skaitliski visvairāk iedzīvotāju ieteica variantus: Saulrietu – 32 ieteikumi, Kāpu – 21, Bērnu un Viļņu – pa 12 ieteikumiem katrai, Piejūras – 6.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.