Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Aivars Priedols turpinās pildīt Kurzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes vietnieka pienākumus

Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols. Foto – Uldis Dobelis

Piektdien Kurzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes sēdē pašvaldību vadītāji un vadītāju vietnieki par jauno Attīstības padomes priekšsēdētāju ievēlējuši Saldus novada domes priekšsēdētāju Māri Zustu (LZP), aģentūru LETA informēja Kurzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Homka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš amata pienākumus pildīs līdz 2024.gada 8.martam.

Savukārt Attīstības padomes vietnieka pienākumus turpinās pildīt Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols (ZZS).

Homka informēja, ka pirms Attīstības padomes sēdes notika arī Kurzemes pašvaldību priekšsēdētāju kopsapulce, kas, ņemot vērā izmaiņas vairāku pašvaldību vadībā, ievēlēja jaunus Attīstības padomes pastāvīgos locekļus un viņu aizvietotājus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā Attīstības padomes pastāvīgā locekle no Kuldīgas novada apstiprināta novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska (“Kuldīgas novadam”), Liepāju kā pastāvīgā locekļa aizvietotājs pārstāvēs Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga (LRA), savukārt saistībā ar izmaiņām Talsu novada pašvaldības vadībā kā jaunie pārstāvji apstiprināti Talsu novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa kā pastāvīgā locekle un domes priekšsēdētājas vietnieks Aldis Pinkens (JV) kā pastāvīgā locekļa aizvietotājs.

Pēc Kurzemes pašvaldību vadītāju kopsapulces un Attīstības padomes priekšsēdētāja ievēlēšanas Kurzemes plānošanas reģiona Attīstības padome jaunajā sastāvā kopā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietnieci Ilzi Ošu un citiem VARAM pārstāvjiem pārrunāja par jaunā Pašvaldību likuma neskaidrajiem jautājumiem, kā arī apsprieda citas aktualitātes.

Attīstības padome ir Kurzemes plānošanas reģiona lēmējinstitūcija, ko veido astoņi pārstāvji – pa vienam no katras Kurzemes plānošanas reģiona pašvaldības. Attīstības padomes pastāvīgo locekļu un to aizvietotāju, ja tādus pašvaldības ir izvirzījušas, ievēlēšana notiek Kurzemes plānošanas reģionā ietilpstošo pašvaldību priekšsēdētāju kopsapulces laikā.

Kurzemes plānošanas reģions ir viens no pieciem plānošanas reģioniem, kas izveidots 2006.gada jūnijā ar mērķi – nodrošināt reģiona attīstības plānošanu, koordināciju, pašvaldību un citu valsts pārvaldes iestāžu sadarbību – un sastāv no lēmējorgāna – Kurzemes reģiona Attīstības padomes – un izpildinstitūcijas – administrācijas. Kurzemes plānošanas reģionu veido astoņas pašvaldības – divas valstspilsētas – Liepāja un Ventspils – un seši novadi – Dienvidkurzemes, Kuldīgas, Saldus, Talsu, Tukuma un Ventspils novads.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.