Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Aizputē applūst gājēju tiltiņi; Cīravā draud atkārtoties 2017. gada plūdi

Tebras upe Aizputē. Foto – Aizputes pilsētas pārvalde.

Dienvidkurzemes novada upēs turpina paaugstināties ūdens līmenis, sāk applūst plašākas teritorijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizputē lietavu un sniega kušanas dēļ ir strauji paaugstinājies Tebras upes līmenis. Šobrīd augstā ūdens līmeņa dēļ applūduši gājēju tiltiņi un takas PMK rajonā – aiz ūdensdzirnavām un izveidotā gājēju taka un tilts, kas savieno Saules ielu ar Kuldīgas ielu.

Tebras upe Aizputē

Aizputes iedzīvotājiem un viesiem lūgums izvēlēties citas pastaigu vietas pilsētā, kā arī, ja nokļūšanai galamērķī jāizmanto kāda no applūdušajām takām, mērķa sasniegšanai izvēlēties piemērotāko apvedceļu, informē Aizputes pilsētas pārvalde.

Tebras upe Aizputē.

Durbē pie Cīravas ūdens līmenis vairs tikai par desmit centimetriem atpaliek no 2017.gada novembrī sasniegtā plūdu maksimuma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bārtā pie Dūkupjiem ūdens līmenis kopš gadumijas kāpis par vairāk nekā diviem metriem, taču tas ir metru zemāks par 2010.gada pavasara palu maksimumu.

Kurzemes upēs Rīvā un Užavā ūdens līmenis ir aptuveni pusmetru zemāks par pēdējās desmitgades maksimumu, taču tas turpina kāpt.

Jau ziņots, ka Kurzemē un Bauskas novadā dzeltenais brīdinājums par augstu ūdens līmeni paaugstināts līdz oranžajai pakāpei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Tebras upe Aizputē.

Oranžās pakāpes brīdinājums nozīmē, ka atsevišķos upju posmos tiks sasniegts ūdens līmenis ar atkārtošanās varbūtību reizi desmit gados. Iedzīvotājiem jābūt gataviem pasargāt sevi un savu īpašumu. Iespējama īpašumu un transporta infrastruktūras applūšana. Var tikt traucēta elektroenerģijas un ūdens piegāde, kā arī telekomunikāciju sakari. Iespējams, būs nepieciešama evakuācija. Iedzīvotāji aicināti nepārvietoties plūdu apdraudētajās teritorijās.

Kurzemes un Zemgales upēs augstākais ūdens līmenis prognozēts 5.-8.janvārī.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.