Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Aizputē iedzīvotāji un eksperti spriedīs par vecpilsētas nākotni

Sestdien, 12. augustā, Aizputes pilsētas svētku laikā pilsētas un apkārtnes iedzīvotāji un eksperti sarunu pēcpusdienā “Aizpute cilvēkiem un vēsturiskais mantojums” spriedīs, kā sekmēt Aizputes pilsētvides uzlabošanu un vēsturiskā centra, kas ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis, saglabāšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizputē viesosies un ar iedzīvotājiem sarunāsies arhitekts Jānis Dripe, Latvijas piļu un muižu asociācijas vadītājs Roberts Grīnbergs, arhitekte Andra Šmite, Kuldīgas vecpilsētas pārvaldības speciāliste Sintija Vītoliņa. Ar ekspertiem un iedzīvotājiem par Dienvidkurzemes novada pašvaldības Aizputes attīstības plāniem diskutēs būvinženieris Jānis Kreicburgs, Dienvidkurzemes novada Būvvaldes vadītājs Kaspars Dzenis un domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos Raivis Kalējs. Sarunas vadīs moderators Vilis Brūveris, portālu “ReKurZeme” informē Aizputes Renesanses biedrība.

Jānis Kreicburgs, būvinženieris un aizputnieks: “Pēdējos gados redzam, ka daudzas vecās, gandrīz jau pussabrukušās ēkas Aizputes vēsturiskajā centrā atdzimst. Tām ir jauni saimnieki, kuri ne tikai vēlas atjaunot savu namu, bet arī redzēt ģimenēm un viesiem draudzīgu pilsētu. Šo sarunu mērķis ir uzklausīt iedzīvotāju problēmas un kopā ar ekspertiem meklēt labākās idejas, kā tās risināt.”

Ikviens sarunu apmeklētājs varēs uzdot jautājumus, izteikt viedokli, kā arī dalīties ar saviem novērojumiem, problēmām un arī priekšlikumiem, kas Aizputē ir nepieciešams. Pēc pasākuma, apkopojot sarunu laikā izskanējušās iedzīvotāju idejas, dosimies pie Dienvidkurzemes novada pašvaldības deputātiem un speciālistiem, lai turpinātu sarunas par iedzīvotāju priekšlikumiem Aizputes vēsturiskā centra saglabāšanai un pilsētvides uzlabošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarunas notiks sestdien, 12. augustā, no pulksten 12 līdz 18 pie Aizputes dzirnavām, dizaina tirdziņā “Radošais bruģis”.

PROGRAMMA

No pulksten 12 līdz 13
KO AIZPUTE VAR MĀCĪTIES NO KULDĪGAS?

Kuldīgas iedzīvotāju un pārvaldes iesaiste vēsturiskās pilsētvides apdzīvošanā un kopšanā – ceļš uz UNESCO Pasaules mantojuma vietu.
SINTIJA VĪTOLIŅA, Kuldīgas novada pašvaldības, Kuldīgas vecpilsētas pārvaldības speciāliste

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No pulksten 13.30 līdz 14.30
AIZPUTES VĒSTURISKAIS MANTOJUMS – NACIONĀLA VĒRTĪBA

Ārvalstu pieredze Aizputes kontekstā. Vēsturiskā centra unikalitāte Latvijas mērogā
JĀNIS DRIPE, arhitekts. Bijis Rīgas pilsētas galvenais arhitekts, Kultūras ministrs, vēstnieks.

No pulksten 15 līdz 16
KĀ SADARBOTIES IEDZĪVOTĀJIEM UN PAŠVALDĪBAI?

Publiskā un privātā partnerība kultūras mantojuma saglabāšanā – kas no tā ir ieguvējs?
ROBERTS GRĪNBERGS, Latvijas piļu un muižu asociācijas vadītājs

No pulksten 16.30 līdz 17.30
KĀDA IR AIZPUTES VECPILSĒTAS NĀKOTNE?

ANDRA ŠMITE, arhitekte.
JĀNIS KREICBURGS, sertificēts būvinženieris, RTU un RISEBA lektors, sabiedrisku ēku būvniecības projektu vadītājs, aizputnieks.
KASPARS DZENIS, Dienvidkurzemes novada būvvaldes vadītājs.
RAIVIS KALĒJS, Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.