Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Aizputē izrādīs laikmetīgās dejas izrādi “Satikt”

Svētdien, 6. novembrī, pulksten 15 Aizputes sporta centrā laikmetīgās dejas programmas HOROS ietvaros norisināsies dziedājumu un dejas izrāde “Satikt”. Izrāde iepriekš ir uzvesta Valmieras vasaras teātra festivālā, kā arī festivālos “Laiks dejot!” un “Sansusī”. Nu ir pienākusi kārta izrādi parādīt arī Kurzemes auditorijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Satikt” ir izrādes formā organizēti akustiski dziedājumi, ietveroša horeogrāfija un kustīga skaņa, kad uz skatuves satiekas divas mākslas formas – dziesma un deja, kopā veido performanci. Izrāde ir pētījums lietuviešu sutartiņu dziedājumu daudzbalsībai, kas apskatīti un izvērtēti kā netieša savstarpējā dialoga prakse. Dejojums, tāpat kā sutartiņu dziedājums un līdztekus izpildītās balsis, tiecas atšķirties viena no otras tik par “toni”. “Satikt”, iespējams, ir mēģinājums satikt, izceļot un uzsverot disonējošo, informē Dienvidkurzemes novada pašvaldība.

HOROS kā dejas mākslas rezidenču un viesizrāžu programma Aizputē biedrības “Tuvumi” vadībā aizsākās šī gada jūlijā, ar mērķi padarīt programmu par pastāvīgu vienību Kurzemes kultūras dzīvē. “Satikt” viesizrāde ir pirmais no vairākiem laikmetīgās dejas notikumiem, kas šī gada laikā plānoti Aizputē. Pēc izrādes plānota īsa saruna ar izrādes dalībniekiem par darba saturu un tajā mākslinieciski izvērstajām tēmām.

Izrādē piedalās: Dārta Drava, Ilze Amanda Zakrevska (dziedājumi), horeogrāfi, dejotāji, scenogrāfi un izrādes autori – Ieva Gaurilčikaite – Sants un Krišjānis Sants (apvienība IevaKrish), Jēkabs Nīmanis (aranžēja un skaņas dizains), Kārlis Tone (skaņotājs), Sandija Santa (dramaturģija), Anna Ulberte (izrādes “Satikt” un programmas HOROS producente).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākums organizēts biedrībai TUVUMI sadarbojoties ar Aizputes kultūras namu. Biļetes iespējams iegādāties “Biļešu paradīzē” vai Aizputes kultūras namā. Izrādes tapšanu Aizputē finansiāli atbalsta Kurzemes plānošanas reģions.

Foto: Toms Harjo

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.