Aizputē labākie šāvēji noskaidro Dienvidkurzemes novada čempionus

Godalgoto vietu ieguvēji: Raivis Balodis (no kreisās), Kate Katrīna Lietavniece, Jānis Lasmanis un Rolands Liepiņš.

Aizputes šautuvē trīs dienu garumā Dienvidkurzemes novada labākie ložu šāvēji un ciemiņi no Dobeles, Tukuma, Ogres un Jelgavas noskaidroja Dienvidkurzemes novada čempionus ložu šaušanā ar mazkalibra ieročiem.

Aizputes ložu šāvēji pārstāvis Jānis Oskars Šalms portālam “ReKurZeme” stāsta, ka čempionāts bija kupli apmeklēts. Kopumā bija 97 starti. Vienlaikus tika noskaidroti arī Dienvidkurzemes Sporta skolas čempioni.

Dienvidkurzemes Sporta skolas čempionātā jaunākajā vecuma grupā startēja tikai skolas audzēkņi. Vingrinājumā “MŠ-10” par čempioniem kļuva Alīna Rone (82 punkti) un Oskars Vīdmanis (94).

Kupls dalībnieku skaits bija otrajā vecuma grupā, kur labākos noskaidroja vingrinājumos “MŠ-30” un “MŠ-3×10”. Vingrinājumā “MŠ-30”, kur dalībnieki šāva guļus, pirmo vietu ieguva jelgavniece Darja Švalbe (281), aiz sevis atstājot Dienvidkurzemes Sporta skolas šāvējas Eviju Cinovsku (266) un Aniku Īli (266). Puišiem šajā vingrinājumā uzvarēja aizputnieks Mariss Stankēvičs (281), otrais bija dobelnieks Raivo Hēdemanis (279), bet trešais – tukumnieks Linards Dvarišķis (277).

Vingrinājumā “MŠ-3×10” meitenēm uzvarēja D. Švalbe (272), otrā bija Amanda Zozuļa (263), bet trešā – Marta Lietavniece (251), abas no Dienvidkurzemes Sporta skolas. Puišiem šajā vingrinājumā triumfēja L. Dvarišķis (257), otrais bija Roberts Rēders (256), bet trešais – Tomass Mimelis (252), abi no Dienvidkurzemes Sporta skolas.

Dienvidkurzemes novada atklātajā čempionātā, kur piedalījās novada labākie snaiperi, vingrinājumā “MŠ-30” sievietēm par čempioni kļuva Kate Katrīna Lietavniece (292), otrā bija Anna Stieģele (284), bet bronzas medaļu ieguva Lenija Feldmane (283).

Vīriešiem vingrinājumā “MŠ-30” pārāks par pārējiem bija Jānis Lasmanis (293), sudraba medaļu ieguva Rolands Liepiņš (289), bet trešais bija Raivis Balodis (288).

Vingrinājumā “MŠ-3×20” sievietēm par Dienvidkurzemes novada čempioni kļuva K.K. Lietavniece (571), otrā bija Marta Anmarija Bladžinauska (567), bet trešā palika Sabīne Ķeķe (553). Vīriešiem šajā vingrinājumā triumfēja J. Lasmanis (562), aiz sevis atstājot R. Balodi (548) un R. Liepiņu (544).

Pēc liela pārtraukuma tika noskaidroti labākie arī pistoļu vingrinājumā. Sportisti šāva vingrinājumā “MP-30” pa apaļo mērķi. Par novada čempionu kļuva Ģirts Dambis (276) no Tīnužiem. Otrais bija aizputnieks Roberts Kleins (264), bet trešais – aizputnieks Uldis Īle (262).

Aizputes ložu šāvējiem nākamie starti būs jūnijā, kad notiks Latvijas un Baltijas čempionāts, kā arī J. O. Šalma dāvātā kausa izcīņa Aizputē.