Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Aizputes muzejā tiksies restauratori un Kurzemes reģiona muzeju speciālisti

Pirmdien, 29. aprīlī, pulksten 10 Aizputes novadpētniecības muzejā, sadarbībā ar Latvijas Restauratoru biedrību (LRB) un VKKF finansiālu atbalstu, norisināsies konference “Muzeja priekšmetu saglabāšana, preventīvā aprūpe un restaurācija”, aicinot visu Kurzemes reģiona muzeju krājuma darba un restaurācijas speciālistus, kā arī ikvienu interesentu, kam aktuāla un interesējoša vēsturisku priekšmetu saglabāšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konferencē restauratori dalīsies ar savu pieredzi un ieteikumiem, kā pareizi glabāt un aprūpēt muzeja krājuma priekšmetus, lai muzeja darbinieki savas nezināšanas un neprasmes dēļ nekļūtu par kaitniekiem, kas pasliktina muzeja krājuma priekšmetu fizisko stāvokli, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Elbere.

Aizputes novadpētniecības muzeju kā vietu sarunai par muzeja krājuma priekšmetu aprūpi un saglabāšanu ar Kurzemes reģiona muzeju krājuma darba un restaurācijas speciālistiem LRB izvēlējās, pateicoties Aizputes muzeja veiksmīgai sadarbībai ar restauratoriem jau trīs gadu garumā. Šo gadu laikā ar VKKF piešķirto finansējumu Aizputes novadpētniecības muzejs jau ir restaurējis trīs krājuma priekšmetus: firmas “Brennabor” bērnu sēdratiņus, Sibīrijā gleznoto Tatjanas Jaunzemes – Goldmanes “Silvijas portretu” un Aizputes pilsētas naudas un vērtspapīru lādi, bet šogad pie restauratoriem devušies vēl divi muzeja krājuma priekšmeti – muzeja dibinātāja mākslinieka J. Audriņa glezna “Tautumeita” un Aizputes apvienotās tirgotāju un amatnieku ģildes Kurpnieku amata lāde.

Dalību konferencei apstiprinājuši desmit LRB biedri, kuri pārstāv dažādas restaurācijas darbu jomas: Ronalds Lūsis (restaurators, Latvijas Restauratoru biedrības vadītājs), Indra Saulesleja (tekstils), Dace Pāže (glezniecība), Dace Dubrovska (papīrs, grafika), Indra Tuņņa (ķīmiķe, materiālu izpēte), Uģis Baļļa (koks), Aigars Pilenieks (koks), Krišjānis Rimšāns (metāls), Māris Jēkabsons (vaska priekšmeti) un Dita Murziņa (glezniecība).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konferencei aicināti pieteikties ikviens interesents, dalību piesakot līdz 25. aprīlim, zvanot pa tālruni 29623284 vai e – pastā: jolanta.berga@kultura.dkn.lv.

Foto: Publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.