Aizputnieki Krista Sabīne Aleksandrova un Jānis Lasmanis kļūst par Latvijas čempioniem ložu šaušanā

Aizputnieks Jānis Lasmanis (centrā). Foto no Ilzes Frīdenbergas arhīva

Komandas “Aizpute” ložu šāvēji ļoti veiksmīgi startējuši Latvijas čempionātā ložu šaušanā, kas pagājušās nedēļas nogalē notika Dobelē un Tukumā.

Sestdien Dobelē vingrinājumā “MŠ-3×20” bronzas medaļu ieguva komandas “Aizpute” dalībniece Krista Sabīne Aleksandrova – 551 punkts. Tikpat punktu bija sudraba medaļas ieguvējai Anetei Tukišai no Dobeles, bet aizputniece palika trešā, jo viņai bija mazāk centra desmitnieku, portālu “ReKurZeme” informē Aizputes šāvēju pārstāvis Jānis Oskars Šalms. Viņš norāda, ka šajā vingrinājumā par Latvijas čempioni kļuva Krāslavas sportiste Dana Soskova – 553.

Vīriešiem vingrinājumā “MŠ-3×20” ar ļoti augstu rezultātu par Latvijas čempionu kļuva dobelnieks Guntis Inauskis (576), par vicečempionu kļuva “Aizputes” pārstāvis Jānis Lasmanis (562), bet trešais palika Viļakas snaiperis Didzis Aleksāns (559).

Svētdien Tukumā ložu šāvēji Latvijas čempionus noskaidroja ar pneimatiskajām šautenēm. Vingrinājumā “PŠ-60” pamatvingrinājumā sievietēm 25 dalībnieču konkurencē pirmā bija K.S. Aleksandrova (610,3), otro vietu ieguva dobelniece Keita Urbevica (608,6), bet trešā bija “Aizputes” pārstāve Anna Stieģele (607,3). Finālā viss sagriezās kājām gaisā. Par Latvijas čempioni kļuva K.S. Aleksandrova. Sudraba godalgu izcīnīja “Aizputes” šāvēja Lenija Feldmane, bet trešā bija A. Tukiša. Ceturto vietu izcīnīja aizputniece Marta Bladžinauska.

Vīriešiem vingrinājuma “PŠ-60” pamatvingrinājumā labākais bija D. Aleksāns (601,2), otro vietu ieguva J. Lasmanis (600,4), bet trešais bija tukumnieks Kristers Kolužs (599,5). Finālā par Latvijas čempionu kļuva J. Lasmanis, sudraba godalgu ieguva G. Inauskis, bet bronzas medaļu izcīnīja Dienvidkurzemes Sporta skolas komandas snaiperis Rolands Liepiņš. Sestais bija Raivis Balodis no “Aizputes”.

Vingrinājumā “PŠ MIX” par Latvijas čempioniem kļuva J. Lasmanis un K.S. Aleksandrova, otrajā vietā atstājot Viļakas ložu šāvējus.

Komandu vērtējumā uzvarēja Dobeles otrā komanda, otrā bija “Aizpute”, bet trešo vietu izcīnīja Dobeles pirmā komanda.

“ReKurZeme” jau rakstīja, ka čempionāta pirmajā dienā Vingrinājumā “MŠ-60” no stāvokļa guļus par Latvijas čempionu kļuva aizputnieks Jānis Lasmanis (613,4), bet vicečempiona titulu ieguva aizputnieks Raivis Balodis (611,5).

Trešo vietu šajā vingrinājumā ieguva dobelnieks Roberts Lignickis (609), bet ceturtais palika titulētais Dobeles šāvējs Ēriks Filipēnoks (607,2).

Sieviešu konkurencē vingrinājumā “MŠ-60” labākā no aizputniecēm bija Sindija Čīma, kura ar 604 punktiem ieguva ceturto vietu.