Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Aizputnieks Jānis Lasmanis demonstrē augstu meistarību Igaunijā

Treneris Jānis Oskars Šalms, ložu šāvējs Jānis Lasmanis un šāvēja Anna Stieģele. Foto no J. Šalma arhīva

Dienvidkurzemes Sporta skolas un novada pieaugušo izlases ložu šāvēji Igaunijas pilsētā Elvā piedalījās Heli Rass starptautiskajās piemiņas sacensībās, kas notika jau 50. reizi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

H. Rass 18 gadu vecumā gāja bojā autokatastrofā. Viņa apglabāta kapsētā blakus šautuvei. Šogad piemiņas sacensības notika 50. reizi un bija īpaši svinīgas, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada šāvēju pārstāvis Jānis Oskars Šalms. Viņš norāda, ka dalībnieku bija daudz, bet šoreiz bija sarucis valstu skaits. Piedalījās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas šāvēji.

Aizputnieki uz Elvu devās 14 dalībnieku sastāvā. Sastāvā bija gan Dienvidkurzemes Sporta skolas snaiperi, gan Dienvidkurzemes novada pieaugušo izlases pārstāvji. “Tās ir vidēja kaluma sacensības, kurās, ja nevar uzvarēt, tad var krāt pieredzi. Elvas šautuve ir atvērta tipa, kurās var rīkot arī Eiropas un pasaules čempionātus. Šaušana bija pa elektroniskajiem mērķiem,” stāsta J. Šalms.

No aizputniekiem vislielākos panākumus guva Jānis Lasmanis. Elvā viņš pirmo reizi startēja standarta vingrinājumā “MŠ-3×40”, kurā jāizpila pa 40 šāvieniem no ceļa, guļus un stāvus. J. Lasmanis pamatvingrinājumā ieguva 1117 punktus no 1200 iespējamiem, junioru un pieaugušo šāvēju kopvērtējumā iegūstot augsto otro vietu. Par aizputnieku labāks bija tikai titulētais Lietuvas ložu šāvējs Rimvīds Spečius.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Finālsacensībās J. Lasmanis ieguva piekto vietu standarta vingrinājumā, bet junioru konkurencē bija pārliecinoši labākais. No stāvokļa guļus viņš ieguva ceturto vietu ar 616,7 punktiem, atkal izpildot Sporta meistara normatīvu, kas aizputniekam jau ir piešķirts.

“Jānis Lasmanis nodemonstrēja augstu klasi. Igauņiem parādīja, kā ir jāšauj,” sportista sasniegumus komentē treneris J. Šalms.

Vīru konkurencē vēl labi startēja Roberts Bērziņš, Roberts Liepiņš, Aleks Druskins, kā arī pieredzējušie sportisti Kārlis Rozenbergs un Raivis Balodis.

No juniorēm visaugstāko vietu ieguva Anna Stieģele – trešā vieta standarta vingrinājumā. Otrā vingrinājumā aizputniecei bija septītā vieta. Abos vingrinājumos ceturto vietu ieguva Kate Katrīna Lietavniece. 15. vietu ieguva Jana Osvalde, 17. vietā ierindojās Ance Saule, bet 11. vietu no stāvokļa guļus ieguva jaunā šāvēja Luīze Boļšakova.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.