Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Akcijā Liepājā bezmaksas pienu saņēmis vairāk nekā tūkstotis cilvēku

Foto no akcijas Grobiņā. Foto – Uldis Dobelis

Piensaimnieka Jāņa Jansona rīkotajā akcijā, lai pievērstu uzmanību kritiskajai situācijai piena nozarē, sestdien Liepājā izdalītas divas ar pusi tonnas piena, aģentūru LETA informēja piena ražotājs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Liepājā rinda pēc bezmaksas piena gaidīja jau labu laiku pirms akcijas sākuma, kas bija plānots plkst. plkst.13.30, un daudzi rindā pavadīja vairākas stundas. Tika izdalītas 2,5 tonnu piena vairāk nekā tūkstotim cilvēku, bet vairākiem desmitiem jau vakarpusē tomēr piena pietrūcis.

Akcijai paredzētais siers par ražotnes cenām tika izpirkts jau rīta pusē Grobiņā, līdz ar to liepājniekiem tas netika piedāvāts.

“Biju ļoti pārsteigts par šādu apjomu, nebiju gaidījis, ka cilvēku būs tik daudz,” sacīja Jansons.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš uzsvēra, ka varot jau darīt kā citās valstīs un protesta akcijā izliet pienu zemē, tomēr labāk ir pienu izdalīt cilvēkiem.

Piensaimnieks aģentūrai LETA sacījis, ka akcijas laikā skaidrojis savu nostāju, un tagad vēros, vai uz to būs kāda reakcija. “Visa Latvija tagad aizdomājās,” viņš teica.

Jansons uzsvēra, ka veikalos piena produktu uzcenojums ir pārlieku liels, bet no lauksaimniekiem piens tiek iepirkts par nesamērīgi zemu cenu, un patērētājiem būtu jāpiedomā, kur un par cik piena produktus pirkt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Akcijā šodien Grobiņā un Liepājā ikviens bez maksas varēja saņemt līdz pieciem litriem piena, līdzi ņemot traukus, kur to iepildīt. Tāpat Grobiņā bija iespēja iegādāties Latvijā ražotu sieru par rūpnīcas pašizmaksas cenu.

Kā ziņots, Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Irbe aģentūrai LETA sacīja, ka piena nozarē situācija tuvāko divu mēnešu laikā tikai pasliktināsies.

Viņš norādīja, ka piena iepirkuma cena vēl mēnesi varētu samazināties par diviem līdz trīs centiem, bet martā iepirkuma cenu prognozes ir 20 līdz 25 centi par litru.

Patlaban vidējā piena iepirkuma cena Latvijā ir 28 līdz 30 centi par litru, bet atsevišķiem uzņēmumiem cena jau ir 20 centi par litru un zemāk. Savukārt Eiropas Savienībā vidējā cena ir 45 centi, kas, kā norādīja Irbe, Latvijas saimniecībām, kas investējušas attīstībā, būtu nepieciešams, lai tās strādātu nedaudz virs pašizmaksas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.