Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Aktīvas Liepājas jaunietes māca Ukrainas jauniešiem latviešu valodu

Liepājas pilsētas 10. vidusskolas 12.klases skolnieces Marta Bārbale, Elizabete Karple un Amanda Sobinova izglītības iestādes projekta darba ietvaros veica sabiedrības labā vērstu iniciatīvu – pasniedza Ukrainas jauniešiem latviešu valodu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laika posmā no 15. novembra līdz 28. februārim trīs aktīvas Liepājas jaunietes īstenoja savu ieceri par latviešu valodas pasniegšanu Ukrainas jauniešiem, kuri pašlaik uzturas Liepājā. Nodarbības norisinājās reizi nedēļā Liepājas “Jauniešu māja”, Kungu ielā 24, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienības “Jauniešu māja” komanda.

Pie idejas par šāda veida nodarbībām jaunietes nonāca pašas – tika konstatēta aktualitāte un nepieciešamība, līdz ar ko, ilgi nevilcinoties, tika uzsāktas sarunas ar Jauniešu māju par turpmāko sadarbību. Jaunietes nodarbībām rūpīgi gatavojās pašas, kā arī reizēm lūdza palīdzību saviem skolotājiem. Nodarbībās jaunieši apguva jaunus vārdus, kuri pēc tam tika integrēti nodarbības gaitā dažādos uzdevumos – darba lapas, darbs pāros un grupās, diskusijas un patstāvīgais darbs, kā arī mājas darbi, kurus jaunieši apzinīgi un centīgi pildīja. Kopumā nodarbībās piedalījās 10 dalībnieki, 8 jaunieši un divas jauniešu mammas, kuras izrādīja vēlmi piedalīties nodarbībās un apgūt valodu. Noslēgumā, pēdējās nodarbības laikā, Ukrainas jauniešiem bija jāparāda savas zināšanas, izveidojot nelielu īsfilmu par sevi, latviešu valodu un Liepāju, tādā veidā sniedzot jaunietēm atgriezenisko saiti. Video tiek atspoguļotas ne tikai jauniešu valodas prasmes, bet arī viņu attieksme pret Liepāju un Latviju.

Kā atzīst jauniete Marta Bārbale: “Šī noteikti bija interesanta pieredze, tā teikt, iejusties skolotājas lomā un vēl pie tam komunicēt krievu valodā – izaicinoši. Bet noteikti ļoti noderīgi, kaut kas jauns. Visi jaunieši bija ļoti jauki un forši, mums nebija nekādu problēmu saprasties. Arī gatavošanās nodarbībām un vadīšana nesagādāja īsti nekādas problēmas. Protams, sākumā bija grūtāk, saprast, kā mācīt, ko mācīt, bet ar laiku mēs atradām dažādus materiālus un pieeju. Atzīstu, ir lietas ko varējām labāk, bet, manuprāt, pirmajai reizei bija tīri superīgi.”

Paldies ikvienam jaunietim, kurš piedalījās nodarbībās un uzticēja savu valodas apguvi mūsu apņēmīgajām liepājniecēm!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.